Nissan e-NV200 jako elektrická obytná dodávka

Britská společnost Hillside Leisure se specializuje na obvytné přestavby dodávek. Nejnovějším produktem je Dalbury E, elektrická obytná dodávka postavená na elektromobilu Nissan e-NV200.

Obytná přestavba elektromobilu Nissan e-NV200 od britské společnosti Hillside Leisure
foto: Hillside Leisure

Hillside Leisure už má zkušenosti s úspěšnou přestavbou fosilní verze, tedy vozem Nissan NV200. Obytná mikro-dodávka chytře využívá prostor, který má auto k dispozici. Přestavba nabízí mimo jiné dřez, 39l ledničku, nádrž na vodu, sporák na a 95W .

Vysunovací střecha navíc umožní pohybovat se po autě vzpřímeně, případně umístit postel pro druhého člověka. Samozřejmostí je šetrné osvětlení uvnitř celého vozu.

auto Hillside Leisure Nissan e-NV200

foto: Hillside Leisure

Přestavba elektromobilu Nissan e-NV200 na obytnou dodávku vypadá jako ideální volba pro všechny, kdo rádi cestují a zároveň se nechtějí uchýlit ke klasickému fosilnímu řešení. Max. dojezd kolem 150 km je nicméně pro kempovací auto přeci jen pořád poněkud málo.

Hillside Leisure

14 komentářů u “Nissan e-NV200 jako elektrická obytná dodávka”

 1. A co prius…viděl jsem
  A co prius…viděl jsem prius kde byla místo střechy jedna velká solární placka pod sklem, a bylo řečeno že je to přími příplatkovka dle toyoty..takže ji v prisusu může mít každý, navíc ten panel vůbec, má někdo reálnou zkušenost s jeho využitím a případným výkonem/ vlivem na váhu/cenu vozu..?

  1. Nebo to olepit pružnou FV
   Nebo to olepit pružnou FV fólií, co zkoušeli v Brně, aby se to dobíjelo pořád a panely nebo opět onu fólii jako stanové plátno rozbalit až na místě a používat jako stříšku nad venkovní posezení. No a v nouzi to vzít přes kemp, kde se připojit do běžné zásuvky, co tam mají pro karavany a obytná auta.
   Jinak se těším, až tuhle dodávku v osobní kombi verzi pro 5 osob podrobím týdennímu testování na přelomu února a března. Praha-Ostrava a zpět a mezitím denní provoz na firmě a v rodině, o víkendu návštěvy u příbuzných. Dám pak vědět.

    1. Zveřejnění bude
     Zveřejnění bude samozřejmě záležet na redaktorech, ale i pokud to nebude zrovna dílko hodno serveru hybrid.cz, určitě ho dám do sekce Jazdíme elektromobilom na webu slovenského Tesla klubu http://teslaclub.sk/forum/všeobecné-fórum/autá-a-doprava/841-jazdíme-s-elektomobilom . Prozatím je to taková malá sbírka odkazů na praktické zkušenosti s různými elektromobily, Teslou počínaje a staršími P106 konče. Je tam i přehled dostupných elektromobilů s různě dlouhými popisy a fotkami http://teslaclub.sk/forum/všeobecné-fórum/elektrické-vozidlá

Napsat komentář