Nejlevnější hybrid? Na CNG z Ruska, od tamního miliardáře

Michail Dmitrijevič Prochorov je druhým nejbohatším mužem . Podniká v oblasti „staré ekonomiky“, tedy oboru těžby . Jakožto přední ruský industriální magnát nedávno ohlásil vývoj nejlevnějšího na světě. Pohánět jej budou a .   

Ruský miliardář svůj záměr vyvinout nejlevnější ohlásil zhruba před šesti měsíci. Doposud údajně investoval do projektu 210 mil. dolarů. A nyní se už může pochlubit prvními obrázky.

Na vývoji spolupracují Prochorovova skupina Onexim Group a výrobce Yarovit. má vážit méně než 680 kg (!) a dosáhnout kolem 4,3 l/100 km (není jasné, zda jde o přepočet na benzin, nebo se myslí plynu). Max. rychlost je nastavena na 110 km/h.

Půjde o plynový hybrid, takže bude spalovat a navíc si vypomůže . Původně se měla cena auta pohybovat kolem 10 000 dolarů, nyní se ale zvýšila na 12 až 14 000 dolarů. Přesto by mělo stále jít o nejlevnější hybrid na trhu – pokud se tam dostane.

hybridy - CNG City Car Rusko

Hybrid bude postaven na univerzálním na který bude možné namontovat různé typy , a další. Lišit se pak budou i některé specifikace jako zrychlení. A samozřejmě také cílení – hatchback bude určen pro mladé, crossover pro rodiny.

Auto je určeno především pro ruský trh, ale Prochorov jistě pomýšlí také na , a další jihoasijské probouzející se obry (Indonésie, Vietnam). O názvu zatím nebylo rozhodnuto, bude vybrán z návrhů fanoušků zaslaných skrze oficiální stránky projektu. Jediné, co je předem dané je dvoubarevné ladění auta.

hybridy - CNG City Car Rusko

Ačkoliv Prochorovovo levné hybridní auto prozatím není nic jiného než obrázek v počítači, celý záměr vypadá značně sveřepě. Je otázkou, zda se jej podaří dotáhnout alespoň do fáze , ale každopádně držíme palce!

Tři komentáře u “Nejlevnější hybrid? Na CNG z Ruska, od tamního miliardáře”

Napsat komentář