Škola smyku Most: Proč si zajít do školy, i když máte řidičák už dlouho?

Autonomní řízení pro všechny je stále spíš sci-fi než budoucnost příštích pár let. A statistiky mluví jasně – za nehody můžou v 99 % lidé. Nejen neukáznění chodci, ale zejména řidiči. Ať už svou nepozorností, nebo přeceňováním svých dovedností.

Po absolvování autoškoly se málokdo cítí jako hotový řidič a je potřeba se takříkajíc vyjezdit. Jenže to, že se budete cítit za volantem sebejistější, ještě neznamená, že na vašich řidičských schopnostech není co vylepšovat. A právě od toho je tu kurz bezpečné jízdy neboli škola smyku, kde se nejčastější krizové situace na silnici probírají nejen v teorii, ale také je budete hodiny prakticky zkoušet.

Co od školy smyku čekat?

Kurzy bezpečné jízdy bývají zpravidla celodenní a zahrnují teoretickou část, kde si společně s instruktorem a ostatními účastníky projdete nejčastější problémy na papíře a pomocí videí, stejně jako praxi, abyste si naučenou látku zafixovali za volantem svého vozu

foto: Adrop

I když je možné si za poplatek půjčit vůz přímo na polygonu, je lepší si řízení pilovat ve svém (případně služebním) voze, ve kterému budete jezdit i nadále. Potřeba je, aby váš vůz byl v dobrém technickém stavu a měl dohuštěné pneumatiky s dostatečným vzorkem. Na tom, jestli máte předokolku, 4×4, benzín, naftu, hybrid nebo elektromobil, nezáleží.

Zlepšete se za volantem na nejmodernějším polygonu v Česku v Mostě

Škola smyku Most probíhá na polygonu v areálu Autodromu Most, který patří k těm nejlépe vybaveným nejen v České republice. Smyky, brzdění, aquaplaning nebo vyhýbací manévry se tu bezpečně naučíte díky kluzným plochám napodobujícím například namrzlou vozovku. 

Dále se mostecký polygon může pochlubit oboustrannou kyvnou deskou, vodními překážkami a aquaplaningovou dráhou. Brzdění pak zase potrénujete třeba v kopci se zatáčkou a 7% sklonem.

Při praktické části budete ve voze sami za sebe, instruktor s vámi je však na vysílačce a provede vás každým úkonem, abyste si krizové situace, respektive jejich řešení, nahráli do svalové paměti. Protože když nastane ve skutečnosti, moc času na přemýšlení nezbyde, je potřeba jednat automaticky.

Do Mostu za lepšími řidičskými dovednostmi i odečtem trestných bodů

Škola bezpečné jízdy je vhodná pro všechny řidiče nehledě na věk a zkušenosti, zlepšovat se dá vždycky něco. Třeba ženy se ale často ostýchají do kurzu nastoupit, aby nečelily stereotypním narážkám od svých mužských kolegů. 

foto: Adrop

Škola smyku Most proto nabízí separátně kurzy zaměřené pouze na řidičky. Na své si přijdou i naprostí nováčci do 24 let, kteří mohou využít nižší ceny kurzu díky dotaci v rámci speciálních programů pro mládež. Kurzy bezpečné jízdy v Mostě myslí i na ty, kterým to trochu ujelo a nasbírali trestné body. Pokud nemáte na svém kontě více než 10 bodů (z toho žádný pak ohodnocený 6 body a více), můžete si až 4 body ročně odečíst díky škole smyku s odpočtem bodů.

Největší česko-slovenská zážitkovka Adrop.cz nabízí kromě výše zmíněných kurzů bezpečné jízdy i řadu dalších, třeba zábavnou školu smyku, při které se nadšenci do řízení naučí otočku o 360°, nebo školu sportovní jízdy, kde si naopak posvítí na dynamický způsob jízdy. 

zdroj: placená inzerce

Napsat komentář