Autosalon Soul: Hyundai představil své auto na vodík

v je zásadní událostí především pro asijské automobilky. Domácí se samozřejmě snaží blýsknout jak se dá. Představil své – Blue2.   


Hyundai by rád na dosud neexistujícím trhu s obsadil pokud možno co nejvíce pozic. Chce prodávat první auta na vodík už od roku 2012. A cestu si razí právě také nejnovějším konceptem Hyundai Blue2. Svým vzhledem částečně připomíná dřívejší koncept .

Auto na vodík je vybaveno o výkonu 90 kW (1,65 kW/l). Co se týká spotřeby, dokáže ujet až 34,9 km na jeden litr paliva, což je ekvivalent spotřeby 2,87 l/100 km.

Auto je vybaveno s nízkým valivým odporem a litými koly, která jsou navržena tak, aby snižovala aerodynamický odpor vzduchu. Interiér je pojat velmi futuristicky, jak se na sluší a patří.

Vůbec celé auto je doslova prošpikováno pokročilými technologiemi. Jeho stav se promítá do vnějšího světa skrze sadu speciálně přizpůsobených umístěných vpředu i vzadu na karoserii.

Blue2 Hybrid navíc dokáže řidiče rozpoznat a automaticky mu otevřít nebo zavřít dveře. Místo zpětných zrcátek slouží . Uvnitř auta slouží posádce informační ze superlehkého temperovaného skla Gorilla.

Auto na vodík ovlivňuje dokonce i vzduch, který posádka dýchá. Ionizér zajišťuje, aby byl neustále čerstvý, zatímco antibakteriální kůže s „ekografickou perforací“ (vzory ve tvaru lístků) zajišťují celkový „eko“ dojem.

Kromě tohoto vodíkového auta se Hyundai na autosalonu v Soulu pochlubil také modelem , který poprvé představil na domácím trhu.

S dodávkami do USA, kde byl Hyundai Sonata Hybrid uveden na trh už v prosinci 2010, byly poslední dobou problémy. Podle mluvčího Hyundai je nicméně dalších 1550 hybridů Hyundai Sonata již na cestě do obchodů po celých .

Navíc automobilka Hyundai intenzivně testuje verzi auta. Ta by se mohla na trhu objevit už v roce 2013.

tisková zpráva, obrázek: Hyundai

Napsat komentář