Hyundai Sonata připraven na zásuvku

aktuálně v USA uvedl na trh svůj . Magazínu PluginCars.com se podařilo na zjistit, že Sonata nejspíš bude také prvním jihokorejské automobilky.   

Magazínu to prozradil Mike O’Brien, hlava produktového plánování americké pobočky Hyundai. „Vývoj naší technologie pro se specificky zaměřil na budoucí rozvoj plug-inů,“ řekl doslova O’Brien.

A zdůraznil, že hybridní pohonné systémy ostatních výrobců (čímž má nejspíš na mysli především a ) nejsou tak snadno přizpůsobitelné pro připojení do zásuvky.

Na druhou stranu, je to právě Toyota, která dlouhodobě testuje , americká automobilka už auto do zásuvky dokonce prodává – v podobě .

Důvod, proč je Hyundai v oblasti plug-in hybridů tak pozadu prý není v technologiích, nýbrž v nedostatku marketingové strategie. „Podobně jako jiní výrobci, i máme běžící demonstrační projekty s elektromobily v v , brzy je spustíme i jinde,“ řekl O’Brien.

Hyundai Sonata Hybrid

Hyundai Sonata Hybrid Hyundai Sonata Hybrid Hyundai Sonata Hybrid

Hlavním problémem je podle něj však cena. Hyundai chce, aby plug-in hybridy i čisté byly životaschopné i bez . Což je chvályhodné, nicméně je prakticky jisté, že díky tomu Hyundai bude minimálně ještě dalších pár let zaostávat za konkurencí, která sází na snížení ceny právě cestou státních/místních dotací.

Hyundai se dlouhodobě také významně zaměřuje na , tedy pohon s pomocí . Tato auta jsou také čistě elektrická, ale místo baterií využívají vodíkové palivové články.

Opět, jihokorejská automobilka v tom není sama. Např. Toyota nedávno avizovala, že auta na vodík uvede na trh už před rokem 2015. Stejným směrem se ženou i další, např. General Motors.

Ale abychom nezapomněli na to hlavní. Kdy uvidíme Hyundai Sonata plug-in hybrid? Podle O’Briana už v nejbližších šesti až dvanácti měsících na některém ze světových autosalon. Že by , nebo opět příští rok?

Napsat komentář