S novými modely vozů Honda se domluvíte lidským hlasem

Jan Horčík - 01 Únor 2013

Automobilka Honda je mezi prvními, které se rozhodly pokročit kupředu k autům budoucnosti. Ve spolupráci s Apple nabídne ve třech modelech roku 2013 ovládání hlasem. Bude k tomu využívat oblíbenou aplikaci Siri na smartphonech iPhone.

Se svým autem se díky hlasovému ovládání Apple iPhone/Siri odteď i snadno domluvíte
foto: Apple

Až dosud nabízela těsné propojení mezi telefonem a automobilem, včetně hlasového ovládání skrze Siri, pouze automobilka General Motors v modelech Chevrolet Sonic a Chevrolet Spark.

Už na konci roku 2012 ale Apple na World Wide Developers Conference ohlásil, že zájem má celkem 9 světových automobilek. Včetně takových jako Audi, Mercedes-Benz, Toyota, Jaguar, BMW a dalších značek.

Záchranný kruh

Zatímco pro značky, kterým se daří – BMW, Mercedes-Benz, Toyotu, je integrace s Apple iPhone/Siri a hlasové ovládání pomyslná třešnička na dortu, pro automobilku Honda jde dost možná o záchranný kruh.

Prodeje vozů Honda, nejen v oblasti hybridů, nejdou příliš dobře. Fakt, že nemusí investovat do vývoje vlastního řešení hlasového ovládání auta, ale může si pořídit oblíbené, rozšířené řešení Siri, je vítaným ekonomicko-marketingovým odlehčením.

Siri + iPhone + auto = komunikace

se s propojí pomocí rozhraní Bluetooth. K dispozici bude pro modely 2013 Honda Accord (tedy i plug-in hybrid), Acura RLX a ILX. V podstatě půjde o softwarový update vozu, o který se postarají samotní dealeři. V budoucnu se tedy bezpochyby objeví i v dalších modelech.

Aktivace Siri probíhá jednoduše – pomocí tlačítka na volantu. Pak už můžete přirozeným hlasem komunikovat se svým telefonem i s autem. Například přehrávat hudbu, diktovat text, vytáčet čísla.

Jako zajímavé bezpečnostní opatření, že připojenému mobilu iPhone se nikdy během za jízdy nerozsvítí displej, aby řidiče nelákalo spouštět oči ze silnice.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Článek celkem zajímavý. Škoda jen že pod nadpisem: S novými modely vozů Honda se domluvíte lidským hlasem je na obrázku interiér BMW a né třeba zmiňované Hondy Accord.

Obrázek uživatele Jan Horčík

Ten bohužel zatím není oficiálně k dispozici, jak píšeme - vozy Honda se s touto podporou teprve začnou prodávat. Použili jsme proto ilustrační - auto značky BMW, které využívá možností Siri. Tento obrázek používá samotný Apple na svých stránkách.

---

šéfredaktor Hybrid.cz


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol