Počet dobíjecích stanic v USA letos vzroste o 40 %

Americké ministerstvo energetiky má na svých stránkách vynikající, pravidelně aktualizovanou mapu všech alternativních plnících stanic v USA. Kromě , LPG, biopaliva B20 a E85, LNG a vodíku tam pochopitelně najdeme i dobíjecí stanice pro elektromobily. Momentálně jich je 5295.

V USA dnes existuje celkem 11 040 alternativních plnících bodů. Pro srovnání, v roce 2007 bylo v USA 118 756 čerpacích stanic

Podle odhadů amerického ministerstva energetiky v roce 2013 počet dobíjecích stanic pro elektromobily na území USA znovu výrazně poroste. Hovoří se o 40% nárůstu.

V počtu dobíjecích stanic v jasně vede několik států: zdaleka nejlépe je na tom Kalifornie, nejpočetnější a nejbohatší stát unie. Tam najdeme zhruba pětinu, celkem 1040, všech dobíjeích stanic ve Spojených státech.

Spolu se severozápadními státy Oregon (290 stanic)) a Washington (307 stanic) tvoří Kalifornie tzv. “západní pobřežní elektrickou dálnici“. Další hustě osazené státy jsou Texas (400) a Florida (351), které taktéž patří mezi státy s vyššími příjmy.

Spojené státy patří k premiantům v oblasti elektromobility. Jen minulý rok se tam prodalo 50 000 aut na elektřinu. V nabídce je už několik desítek modelů, jak elektromobilů, tak plug-in hybridů. Jde např. o Chevrolet Volt, Nissan Leaf, Toyota Prius plug-in hybrid nebo Ford .

Největší síť dobíjecích stanic v USA provozuje dnes obchodní řetězec Walgreens s 362 nabíječkami. Druhý v pořadí je s velkým odstupem Kohl’s s 55 nabíjecími stanicemi.

Napsat komentář