Norská pošta kupuje 20 elektromobilů

Norská se stala prvním evropským zákazníkem, který si objednal elektromobily . Celkem má zájem o 20 kusů .   

Ford Transit Connect Electric Ford Transit Connect Electric Ford Transit Connect Electric

Dobré zprávy z Osla! Skandinávské země svým osvíceným přístupem k otázkám (viz. např. vládní penzijní fond do kterého plynou zisky z prodeje a ) dávají příklad všem ostatním.

Pošta je obecně ideálním zákazníkem všech firem, které vyrábějí , nebo . Norská pošta neváhala a u americké automobilky si objednala celkem 20 elektrických dodávek Ford Transit Connect Electric.

Ty vyvíjí Ford společně s . Norská pošta, první zákazník se zájmem o toto auto z Evropy, navíc podepsala opci na objednávku dalších v budoucnosti.

Transit Connect Electric nabídne dojezd 130 km na jedno nabití, celkovou energii baterií 28 kWh a max. rychlost 120 km/h. Pro poštovní rozvážkové naprosto dostačující parametry. Pošta plánuje, že díky tomu ušetří nejen peníze za benzin, ale i 150 000 tun oxidu uhličitého ročně.

Ford Transit Connect Electric je prvním z řady pěti elektrických aut, která chce Ford uvést na trh v Evropě do roku . Dalším bude , který uvede už příští rok. V roce 2013 se dále dočkáme vozů a a ještě jednoho .

Elektromobil Ford Transit Connect Electric disponuje zavazadlovým prostorem o objemu 3,8 m3 a max. zatížením 500 kg. Plně se dobije ze zásuky 220 V během osmi hodin. Baterie jsou značky Johnson Controls-Saft. Motor je značky .

Transit Connect Electric jde do prodeje v už letos v létě. V USA je v prodeji od prosince 2010.

One Comment on “Norská pošta kupuje 20 elektromobilů”

Napsat komentář