Britská energetika testuje elektrické dodávky

Už několik let japonská automobilka Nissan prakticky testuje svůj nákladní elektromobil Nissan e-NV200. Aktuálně spustila dosud největší test 28 vozů v Británii. Elektrická dodávka se na trh konečně dostane už příští rok, prvně doma v Japonsku.

Elektrická dodávka Nissan e-NV200 příští rok konečně dorazí na světový trh. Konkurence jako Renault a Peugeot už přitom elektrické dodávky nějakou dobu prodává.
foto: Nissan

Na velkém testu 28 flotilových elektrických dodávek v Británii spolupracují energetická společnost British Gas, Hitachi, Gateshead College a pochopitelně Nissan. Samotný British Gas provozuje flotilu celkem 13 000 vozidel a do roku 2015 by 10 % (1300) z nich přeměnil na elektromobily.

Test elektrických dodávek ve skotské metropoli Glasgow a západním Londýně je plánován na šest měsíců. Tedy zhruba do poloviny roku 2014, kdy by se postupně dodávka e-NV200 měla začít dostávat na trh.

Nejprve se tak stane doma v Japonsku poté, co v polovině roku 2014 bude spuštěna výroba vozu v továrně v Barceloně. Ostatně, i tam se e-NV200 dlouhodobě testuje. Nissan už dnes jedná se svým domovským městem Jokohama a stejně tak i s Barcelonou o tom, že by elektrická dodávka mohla být masivně nasazena ve veřejných službách.

Elektrická dodávka e-NV200 je postavena na úspěšném novém modelu dodávky NV200. Ta byla zvolena v soutěži „Taxi zítřka“ jako nový „standardizovaný“ vůz taxi pro New York. Elektrická verze je vybavena 24kWh baterií a 80kW elektromotorem, podobně jako osobní elektromobil Nissan Leaf.

tisková zpráva

Napsat komentář