Ford Transit Connect Electric přifrčí do Evropy

Automobilka Ford díky spolupráci s Azure Dynamics začne nabízet užitkový elektromobil Transit Connect Electric také evropským zákazníkům, a to už během příštího léta.

Ford Transit Connect představil Ford v Evropě v roce 2002 jakožto menší obdobu klasického Fordu Transit. Šlo o automobil speciálně navržený a vyrobený tak, aby vyhovoval malým podnikatelům. Nabízel výdrž, funkcionalitu i sílu, což jsou vlastnosti, které se staly synonymy původního Transitu.

Transit Connect je podle Fordu „ideální platformou pro elektrifikaci“. Je relativně levný, stejně jako náklady na jeho provoz, disponuje značnou přepravní kapacitou a přesto vynikající jízdní dynamikou. Ford už s Azure Dynamics, firmou zaměřenou na vývoj hybridních a elektrických pohonů, úspěšně spolupracuje v USA.

Dojezd elektrického Ford Transit Connect bude 130 km, dobíjení zvládne za šest až osm hodin. Výroba bude probíhat tak, že „kluzáky“ (Connecty bez motoru) budou z továrny Otosan v Turecku v Kocaeli odesílány do evropské továrny Azure, kde bude finálně doplněn elektrický pohon.

Užitkové automobily bývají často využívány dlouhodobě na podobných trasách nebo v určitých oblastech. Poštovní auta, messengery, rozvoz zboží, všechny tyhle aplikace jsou pro elektrický Transit Connect jako stvořené.

„Je nám jasné, že jedna technologie nemůže být vhodná pro všechny zákazníky,“ komentoval novou spolupráci Derrick Kuzak, místopředseda Fordu pro globální vývoj produktů. „Naše elektrifikační strategie a plány zahrnuje hybridy, plug-in hybridy i elektromobily tak, abychom co nejlépe mohli vyhovět požadavkům našich zákazníků z celého světa.

Kromě elektrického Connectu chce v roce 2012 v Evropě Ford představit také Ford Focus Electric. O další rok později pak přijdou dva nové benzinové hybridy a také jeden plug-in hybrid.

Ford

Napsat komentář