Ford Transit Connect Electric – elektrická dodávka v Evropě za rok

poodhalil plány uvedení své elektrické dodávky v . Půjde o předehru k uvedení dalších čtyř do roku . Jedním z nich bude i v roce , dále pak a plug-in hybridní odvozenina od modelu .   

Ford Transit Connect Electric Ford Transit Connect Electric Ford Transit Connect Electric

Ford Transit Connect je všeobecně skvěle hodnoceným . Verze Electric bude stejně jako klasická postavena na stejném podvozku jako evropský Focus. Šasi bude vyrobeno v , finální smontování pak proběhne ve společnosti Azure Dynamics. Ta dodá to hlavní, totiž elektrický pohonný systém. O se postará Johnson Controls-Saft.

Ford se těší, že elektrického Connectu si všimnou především firemní zákazníci a majitelé velkých . Těm může elektrická dodávka přinést zásadní snížení provozních nákladů. Stejně tak i menším podnikatelům a firmám. Spolehlivost a kvalita původního Transitu Connect jsou příslibem, že tohle elektrické auto bude dokonale plnit svůj účel.

V současné době už Ford zkouší testovat prototypy těchto dodávek ve (celkem 21 kusů) a v (25 elektromobilů). Také Ford cítí, že příležitost je obrovská, ale že je třeba spolupráce mnoha stran – především výrobců automobilů a těch, kdo zajistí potřebnou infrastrukturu, bez které nebudou elektrická auta použitelná. Podrobnější technické informace o Ford Transit Connect Electric najdete v našem katalogu.

tisková zpráva

Napsat komentář