Hong Kong nakoupí 36 elektrických autobusů

Jan Horčík - 25 Říjen 2011

Elektrická osobní i hromadná doprava je v Asii úplně někde jinde než v Evropě či USA. Svědčí o tom i aktuální zpráva z Hong Kongu. Město nakoupí celkem 36 elektrických autobusů za HK$180 milionů.elektromobil autobusy Hong Kong elektrobusy

Nové elektrobusy budou všechny jednopodlažní; i přesto, že budou elektrické, objevila se kritika proti městu, které údajně jen utrácí peníze daňových poplatníků a přitom nestanovuje jasná pravidla pro čistotu ovzduší
foto: Kowloon Motor Bus

Hong Kong už několik let patří opět a právě je v oblasti elektrické dopravy dnes na špici. Nezdráhá se do ní totiž investovat obrovské prostředky, právě jako v tomto případě. Navíc k tomu má i pádný důvod – totiž silné znečištění ovzduší ve městech.

Z celkem 36 objednaných elektrobusů je osm postaveno na superkondenzátorech. To znamená, že pokaždéí, když zastaví na zastávce, získají z ní zároveň energii pro cestu k příští zastávce. Zbylých 28 autobusů jsou běžné elektromobily vybavené bateriemi.

Hongkongská vláda se zároveň odhodlala přispět penězi daňových poplatníků na údržbu 18 000 vozů taxi a 3000 minibusů. Především půjde o výměnu katalyzátorů, což by mělo výrazně snížit emise oxidů dusíku.

Podél silnic navíc budou rozmístěny nové senzory emisí a auta budou muset plnit dané emisní standardy.

Zpět na HybridPřidat komentář

Nabíječky elektromobilů Circontrol10% sleva na produkty EVmotionVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?