Better Place a GE společně rozšíří infrastrukturu pro elektromobily

dobíjecí stanice - Better Place - výměna baterií GE

je firma, která ve světě sází na výměnu baterií namísto rychlého dobíjení. zase nedávno představila své první . Teď budou spolupracovat na rozvoji pro elektromobily.   

Spolupráce mezi a se bude odehrávat jak v rovině finanční, tak technologické. Lze ji rozdělit do čtyř základních oblastí – standardizovaný vývoj zařízení, financování baterií, společné programy elektrifikace a zvýšení povědomí u spotřebitelů.

Stručně a jasně: GE a PBP se společně budou snažit o to, aby elektromobily byly známější a uživatelsky přívětivější. Better Place dlouhodobě vsadila na výměnné stanice baterií elektromobilů. V už ji otestovala, první mají vyrůst v a .

Hlavní zádrhel v tomto konceptu spočívá v tom, že vyžaduje velmi úzkou spolupráci s automobilkami. Ty totiž musí jednak vyrábět svá tak, aby bylo možné baterii rychle vyměnit, za druhé musejí srozumitelně komunikovat fakt, že zákazník si pak kupuje auto bez – tu si naopak pouze pronajímá, a to právě třeba od Better Place.

Jedním z prvních kroků spolupráce GE a PBP bude integrace WattStation do sítě Project Better Place. Dalším krokem bude to, že GE zafinancuje pro Project Better Place nákup 10 000 do Izraele a Dánska. Později obě firmy zřídí testovací flotily elektrických aut pro pilotní projekty v , ( a ) a .

Better Place má sice rozsáhlé globální plány, ale má to celé jeden zádrhel: jedinou automobilkou, která se zatím přihlásila k tomu, že bude vyrábět podporující rychlou , je . Ten se chystá příští rok uvést právě v Dánsku, Izraeli a také svůj elektromobil Ten je možné už teď předobejdnávat.

Ostatní automobilky jako nebo by údajně byly schopné vyroábět elektrická auta s výměnnými bateriemi, ale raději sází na klasické dobíjecí stanice nebo (např. podle japonského standardu ).

tisková zpráva

Napsat komentář