Pražská Zoo má nový elektromobil Smart ED

Jan Horčík - 10 Únor 2011

Do pražských ulic vyjede další (electric drive). Po pražské záchranné službě začne využívat toto ekologické vozidlo i pražská zoologická zahrada. Na roční zkušební provoz jí ho zdarma zapůjčí energetická společnost .   
elektromobily Zoo Praha Smart ED předání E.On

Jen o pár dní předtím předali zástupci E.ONu a totožný vůz Zdravotnické záchranné službě hlavního města Praha. „Vnímáme to jako další krok k našim zákazníkům, být jim partnerem pro energeticky úsporná řešení a efektivní využívání energetických zdrojů,“ říká předseda představenstva E.ON Czech Holding Michael Fehn.

„V oblasti ekonomické a ekologicky šetrné mobility spolupracujeme se Zoo Praha již několik let, neboť zoologická zahrada využívá dva vozy Mercedes-Benz třídy B, poháněné . Je skvělé, že se nám nyní v rámci společného projektu s E.ONem, podařilo rozšířit vozový park zoo také o první .“ říká Florian Müller, generální ředitel Mercedes-Benz ČR.

Zoo Praha počítá u elektromobilu s širším využitím. „Chtěl bych poděkovat společnostem E.ON a Mercedes-Benz, že díky nim budeme moci jako jedni z prvních v  používat elektromobil, který je určen nejen pro jízdy po areálu zoologické zahrady, ale i na veřejných komunikacích,“ uvedl Miroslav Bobek, ředitel Zoo Praha. „Vůz bude k dispozici našemu veterináři, ale i dalším zaměstnancům pro cesty nejen kolem areálu zoo, ale i do centra města,“ dodal ředitel.

„S pražskou zoo jsme se zatím dohodli na ročním testování v prostředí, pro které je tento automobil velmi vhodný především pro své jasné výhody na straně emisí a hlučnosti provozu,“ říká vedoucí marketingu společnosti E.ON Martin Dvořák

Předání vozu se symbolicky uskuteční v době, kdy pražská zoologická zahrada oslaví kulaté narozeniny. „V době, kdy se chystáme na oslavy 80. výročí otevření naší zoo, tak současně vyhlížíme do budoucnosti, která je spojena nejen s dalším rozvojem Zoo Praha a s naší snahou o záchranu ohrožených druhů, ale také s maximální ohleduplností k ,“ zmínil Miroslav Bobek.

elektromobily tisková konference Bohuslav Svoboda Zoo Praha

Malých elektromobilů smart ed hodlá E.ON ve spolupráci s firmou Mercedes-Benz dovézt do celkem pětadvacet. „Společně s naším partnerem pokračujeme v myšlence ekologické dopravy ve velkých městech velice intenzivně. Důkazem toho jsou již zrealizované a ,“ dodal Michael Fehn.

To ostatně potvrzují i slova primátora Hlavního města Prahy , který v souvislosti s provozem již druhého elektromobilu v Hlavním městě uvedl: „Pro Prahu je nesmírně výhodné, že se začínají postupně objevovat konkrétní projekty v oblasti chytré mobility. Výrazně totiž zvyšují kvalitu života ve městě. Jsme připraveni podpořit projekty chytré mobility nejenom na celoměstské úrovni, ale i řešení jednotlivých městských částí. Nechceme preferovat žádnou z technologií. Jediným kritériem zůstává požadavek na maximální šetrnost k . Na konci února se sejde pracovní skupina odborníků, která bude řešit konkrétní možnosti rozjezdu chytré mobility v hlavním městě. Praha se navíc bude chtít stát členem skupiny světových metropolí zaměřených na snižování uhlíkové stopy a zavádění čistého automobilismu.“

Malé elektromobily smart ed jsou do přeplněných městských ulic vhodným řešením. Vozidlo dokáže jet maximální rychlostí až 100 km/h a jeho na jedno nabití je téměř 140 km. Plné nabití se provádí z běžné sítě a trvá 7-8 hodin. E.ON plánuje rozšíření sítě dobíjecích stanic pro elektromobily na více místech České republiky.

U dobíjecí stanice s tzv. rychlonabíjením se čas dobíjení výrazně zkrátí. První veřejná dobíjecí stanice pro elektromobily již stojí v centru Brna v nákupním centru Galerie Vaňkovka. E.ON však plánuje rozšíření na více místech České republiky.

Konkurenční energetická společnost () aktuálně spustila první dobíjecí stanice v obchodních centrech Černý Most a Chodov. Do konce roku plánuje v Praze vybudovat celkem 20 dobíjecích stanic pro elektrická auta.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?