Nissan chce urychlit elektrifikaci, spolupracuje s E.ON

Nissan oznámil partnerství se společností E.ON. Spolupráce bude zahrnovat služby vozidlo-síť (V2G) a projekty z oblasti obnovitelných zdrojů energie.

Na ženevském autosalonu představil Nissan svou podobu závodního vozu šampionátu Formula E.
foto: Nissan

Automobilka oznámila uzavření strategického partnerství s předním dodavatelem energie, firmou E.ON, která se společností Nissan již spolupracuje v Dánsku. V rámci nové iniciativy budou Nissan a E.ON zkoumat příležitosti v oblasti pilotních aktivit a komerčních nabídek týkajících se služeb vozidlo-síť, generování obnovitelné energie a řešení pro ukládání, stejně jako integrace do sítě pro majitele elektromobilů Nissan.

Obě společnosti zamýšlejí program v blízké budoucnosti rozšířit na další evropské země a dále tak podpořit urychlení elektrifikace.Tento projekt je jedním z několika podobných, na kterých společnost Nissan spolupracuje s vybranými nejinovativnějšími energetickými podniky. Automobilka jeho prostřednictvím plní svůj závazek vyvinout komplexní elektrický ekosystém pro zákazníky i firmy.

Jádrem projektu je záměr firmy Nissan dosáhnout integrovanější společnosti, v níž budou vzájemně plně propojeny kanceláře, školy, domácnosti, silnice a vozidla. To vše by mělo být napájeno čistou a udržitelnou energií.

K dosažení tohoto cíle společnost Nissan využívá svou technologii vozidlo-síť (Vehicle-to-Grid – V2G). Jde o klíčový prvek koncepce inteligentní integrace – jednoho ze tří hlavních pilířů vize Nissan Intelligent Mobility.

Předseda představenstva společnosti Nissan v Evropě Paul Willcox k tomu uvedl: „Vzali jsme na sebe úkol odstranit všechny překážky, které zákazníkům brání v pořízení elektromobilu. Partnerství se společností E.ON, které v nás budí nadšení, je dalším krokem na této cestě. Naším cílem je, aby byla společnost Nissan vnímána jako automobilový partner číslo jedna pro energetické služby, a naší konečnou ambicí je poskytovat zákazníkům, kteří využívají naše elektromobily, elektřinu zdarma.“

Dr. Karsten Wildberger, provozní ředitel firmy E.ON, k tomu říká: „Partnerství se společností Nissan posílí naši vizi vytváření udržitelnější budoucnosti. Soustředíme se na to, abychom zákazníkům pomáhali zvyšovat jejich energetickou účinnost a snižovat ekologický dopad tím, že nabízíme technologie, které využívají obnovitelnou energii a snižují emise.“

Partnerství se společností E.ON se bude týkat infrastruktury V2G a pokročilé technologie obousměrného nabíjení, jíž disponuje společnost Nissan. Firemním zákazníkům to umožní čerpat z elektrické sítě energii pro napájení jejich elektromobilu. Zároveň mohou tuto energii také „prodávat“ zpět do sítě, aby ji mohli využívat ostatní.

Jakmile tedy firma zaplatí symbolický poplatek za instalaci nabíječky V2G, zákazník již nebude platit žádné další náklady na palivo a bude pouze čerpat bezplatnou energii pro své elektromobily.

Společnost Nissan vyvinula celou řadu inovativních projektů přinášejících vyspělá energetická řešení. Patří k nim program Nissan Energy Solar ohlášený v lednu ve Spojeném království. Sluneční energie se tradičně používá k napájení domácích spotřebičů přes den, ale dosud u této technologie chyběla možnost energii skladovat.

Majitelé domů zaregistrovaní v programu Nissan Energy Solar mohou přebytečnou energii ze svých solárních panelů shromažďovat a ukládat a využít ji v noci k nabití svého elektromobilu Nissan. Výsledkem je plně obnovitelná nízkonákladová energie pro zákazníky.

Společnost Nissan a její nový partner v oblasti energetiky, firma OKWind, představily ve Francii nové řešení ukládání energie pro firmy. Je navrženo speciálně pro odlehlé venkovské oblasti.
Snižuje náklady na elektřinu o 40 % a zároveň farmářům umožňuje využívat zelenou energii a být soběstační až do 75 % jejich potřeb. Tato technologie bude ještě dále rozšířena jak ve Francii, tak i na dalších trzích.

Ve Spojeném království Nissan podporuje dva rozsáhlé projekty V2G určené pro privátní a firemní zákazníky. Spolufinancuje je úřad pro nízkoemisní vozidla (Office for Low Emission Vehicles – OLEV) a ministerstvo obchodu, energetiky a průmyslové strategie (Department for Business Energy and Industrial Strategy – BEIS) v partnerství se společností Innovate UK.

Cílem projektu je instalovat 2000 jednotek V2G, které přispějí k vytvoření čistší a účinnější národní energetické sítě.

tisková zpráva

14 Comments on “Nissan chce urychlit elektrifikaci, spolupracuje s E.ON”

 1. takový článek mě akorát vytočí.
  dotaz na Nissan, proč

  takový článek mě akorát vytočí.
  dotaz na Nissan, proč v Německu mají u Nissanu nabiječky zdarma, se neobtěžoval nikdo odpovědět.
  Od Eonu pro jeho služby kdekdo utíká..
  A tady mě bude někdo vykládat , že bych měl něco zdarma…Jo, hovno, jsem zvědav, v čem si to zaplatíme, který poplatek za tu čistou elktřinu nám a vlastně všem asi navýší…
  Ty manažery a bussines pracovníky bych poslal něco vykopat , aby je ty blbý řeči přesly…

 2. V Brně se poprvé ukázal legendární Pionýr na
  V Brně se poprvé ukázal legendární Pionýr na elektřinu
  https://www.novinky.cz/auto/465641-v-brne-se-poprve-ukazal-legendarni-pionyr-na-elektrinu.html
  Nabídka EV se rozrůstá
  Motosalon Brno: na jaké motorky a čtyřkolky se můžete těšit
  http://www.motorkari.cz/clanky/clanky-reportaze/motosalon-brno-na-jake-motorky-a-ctyrkolky-se-muzete-tesit-38530.html

Napsat komentář