Audi A4 plug-in hybrid v roce 2014?

Jan Horčík - 23 Srpen 2011

pracuje na nové generaci . Podle LeftLaneNews.com bude na trhu v roce 2014 a jednou z prodávaných verzí bude také . Na elektřinu auto údajně ujede až 60 km, podobně jako .auto hybrid Audi A4

Nové Audi A4 maluje budoucnost. Budou všechna auta vyšší střední třídy zanedlouho povinně nabízena také jako plug-in hybrid?
foto: Audi

Podle prvních informací bude plug-in hybrid Audi A4 vybaven elektromotorem umístěným na zadní nápravě. Nová generace A4 má být postaveno na nové globální plaformě s označením MLB Evo.

Ta má významně snížit hmotnost aut. V případě A4 to má být až 150 kg. To samo o sobě pomůže snížit spotřebu paliva u všech plánovaných variant. Hybridní verzi to pomůže ještě víc, protože hybridní ústrojí přidává běžně několik desítek až stovek kg navíc.

Ačkoliv hmotnost nového Audi A4 bue nižší, rozměry podvozku a tedy i prostor, který auto nabídne, budou větší. Zde se snaží Audi především dohnat konkurenci v podobně nové generace řady 3.

Je prakticky jisté, že Audi A4 se bude nabízet také s benzinovými a dieselovými motorizacemi a že bude využívat technologii .

Pokud se Audi skutečně podaří uvést v roce 2014 na trh plug-in hybridní sedan, půjde o dalšího hráče v lítém souboji . V té době už budou i na evropském trhu vozy Chevrolet Volt, , . V USA navíc i výjimečný a nově ohlášený .

V Evropě pravděpodobně budou k dispozici také elektrická auta do zásuvky v podobě , Volkswagen Golf TwinDrive, Suzuki Swift plug-in hybrid, Honda Accord plug-in hybrid a Volvo V60 do zásuvky. Na automobilky čeká nelítostná konkurence.

leftlanenews.com
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Raidex123:haha u menia takaja 2002 goda toze qttauro 2.5 tdi 132kw nesovetuju pokupat takuju ocen dorogo soderzat remni meniat i t.d. toka zimoi prikolno


10% sleva na produkty EVmotionNabíječky elektromobilů Circontrol