Nový Suzuki Swift plug-in hybrid v roce 2013

Japonské noviny odhalily, že začne prodávat svůj už v roce 2013. postavené na aktuální nové verzi Suzuki Swift bude vybaveno malou lithiovou baterií, která nabídne dojezd 30 km na .   
foto: Suzuki

Suzuki Swift plug-in hybrid Suzuki Swift plug-in hybrid Suzuki Swift plug-in hybrid

Automobilka Suzuki poprvé představila Swift plug-in hybrid na autosalonu v Tokyu v roce 2009. do zásuvky bude vybaveno 55kW 180 N·m AC synchronním elektromotorem a 2,66 kWh li-ion baterií.

Benzinový agregát o objemu pouhých 0,66l bude moct jak pohánět kola, tak fungovat jako generátor. Průměrná spotřeba v hybridním módu potom, co už auto nedokáže jezdit v čistě elektrickém módu, má být 2,7 l/100 km.

Cena nového Suzuki Swift plug-in hybrid by neměla překročit 2 miliony jen, v přepočtu asi 425 000 Kč. Suzuki chce nejprve prodat několik tisíc kusů auta doma a teprve potom začít s exportem.

Malé stylové čtyřmístné auto s velmi nízkou spotřebou by se snadno mohlo stát hitem, podobně jako třeba . Libí se vám nový Swift?

3 Comments on “Nový Suzuki Swift plug-in hybrid v roce 2013”

 1. Na něco takového už
  Na něco takového už dlouho čekám. 30 km dojezd mi do práce a zpátky bohatě stačí, takže 80% ročně najetých km by bylo v čistě elektrickém módu. Navíc s automobily Suzuki mám jen samé dobré zkušenosti, v rodině jsme 13 let měli Suzuki Swift a já sám mám nyní SX4.

  1. Dojezd je ok. Problém je,
   Dojezd je ok. Problém je, že plugin hybridy jsou zatím natolik drahé, že si je běžný člověk nemůže dovolit jako druhé „levnější“ auto do rodiny, jen na drobné popojíždění po městě. A jako první auto do rodiny je to prostě moc malé.

   Bude prostě potřeba ještě počkat, až ceny klesnou. Vidím to tak na 2015. (Schválně jestli za ty čtyři roky tady tuhle předpověď v diskuzi někdo vyhrabe – jestli se jí zasměje, nebo zapláče 🙂

Napsat komentář