Toyota: elektromobil pro Čínu, Yaris Hybrid má zelenou a další novinky

hybridy - 2011 Toyota Highlander Hybrid

je tu se spoustou novinek. Ohlásila novou generaci modelu a jeho ceny. Stejně tak oficiální americké ceny pro rok 2011. A v roce údajně začne masově vyrábět pro svůj první „čistý“ .   

Na Hybrid.cz jsme o už několikrát psali jakožto o trhu, který má ty nejlepší předpoklady stát se vůdčím v oblasti . A zdá se, že tyto spekulace se začínají pomalu naplňovat. Toyota se totiž přidává k automobilkám a , které v Číně také chtějí nabídnout vlastní malá .

Toyota už má k dispozici založený na modelu Vios. Hromadná výroba by mohla začít už v roce 2012 s tím, že se auto nebude prodávat pod značkou Toyota, ale lokálním brandem čínského joint venture. Cena má být posazena níž než u konkurenčních elektrických aut aby si Toyota ukousla co největší část trhu.

Japonská automobilka také ohlásila nový Highlander Hybrid pro rok 2011. Jeho cena se bude pohybovat od 37 290 do 42 945 dolarů. Půjde o čtyřkolku s udávanou spotřebou 8,4 l/100 km. O tuto hodnotu se samozřejmě klasicky postará hybridní pohon Hybrid Synergy Drive vybavený nově 3.5l šestiválcovým motorem. Celkový výkon bude 280 koní.

Další novinka: nový pro rok 2011 bude, ač prakticky beze změn, ve stát od 23 050 do 28 320 dolarů. To znamená o 250 dolarů víc než Prius roku 2010.

Toyota tak nějak nepřímo potvrdila hybridní verzi malé úsporné . Neřekla samozřejmě na férovku, že půjde o Yaris, ale vydala tiskovku, že v továrně Valenciennes ve (kde se vyrábí benzinový Yaris) začne brzy vyrábět nový . Vzhledem k tomu, že spekulace o malém hybridu postaveném na Yarisu kolují světem už delší dobu, není těžké dát si dvě a dvě dohromady.

Prozatím to vypadá, že (nebo Yaris HSD) bude obsahovat menší motor než je 1.8l z Priusu a bude určena především pro . Na trh se má dostat v roce 2012. A nakonec jsou tu zprávy o tom, že automobilka, vida minimálně reklamní úspěch malé sportovní (test připravujeme), chystá vlastní hybridní .

Toyota dnes nedisponuje žádným skutečně sportovním autem. Spolu se ale vyvíjí pro rok 2012 sportovní model FT-86. Mohl by být kandidátem na hybridní sporťák právě on? Na začátkem roku ukázala Toyota také koncept s otevřenou kabinou založený na modelu MR2. A podle prvních zkušeností novinářů je právě tohle etalon „sportovního hybridu“. Tak uvidíme.

autobloggreen, green car advisor

Napsat komentář