Hybrid Synergy Drive

Systém hybridního pohonu, který Toyota dlouhodobě vyvíjí pro využití ve svých vozech Prius, Highlander Hybrid, Camry Hybrid, ale také pro značku Lexus. Využívají jej tedy například i vozy Lexus RX 400h/RX 450h, Lexus GS 450h, Lexus LS 600h/LS 600hL a Lexus HS 250h (pod označením Lexus Hybrid Drive). Pohon si licencoval také Nissan pro svůj hybridní vůz Nissan Altima.

Technologii pohonného systému Hybrid Synergy Drive lze označit jako „plný hybrid„. Jde o pokročilou verzi systému původně označovaného jako Toyota Hybrid System (THS), který Toyota poprvé představila v první generaci svých hybridů Toyota Prius v roce 1997. Od roku 2003 platí označení „Hybrid Synergy Drive“, někdy se však využívá také „THS II“.

Převodový systém v rámci HSD označuje Toyota jako E-CVT (Electronically-controlled Continuously Variable Transmission, tedy „Elektronicky ovládaná inteligentní převodovka“). Řízení automobilu probíhá plně elektronicky, neexistuje žádné mechanické spojení mezi pohonným systém a řízením. Souvisejícím pojmem je paralelní hybrid.

Napsat komentář