Tesla Model S – nejprodávanější elektromobil v lednu 2013

Elektromobil Tesla Model S se podle odhadů magazínu InsideEVs stal nejprodávanějším čistě elektrickým autem měsíce ledna 2013. Vyplývá to z čísel prodejů aut, která jsou k dispozici a především z ohlášení, že Tesla vyrábí 400 elektromobilů Model S týdně.

Tesla Model S – nejprodávanější elektrické v USA za leden 2013
foto: Tesla Motors

Povánoční leden je vždycky měsíc útlumu a platí to i pro prodej elektromobilů. V USA se za leden 2013 prodalo 650 vozů Nissan Leaf. Nissan doprodává sklady a připravuje se na nástup nové verze Leafu 2013.

Mitsubishi překvapilo a prodalo v lednu 2013 celkem 257 elektromobilů iMiEV, zdaleka nejvíc od doby, kdy se vůbec tento malý elektromobil začal v USA prodávat.

Ford pak v lednu 2013 prodal “pouze” 29 elektromobilů Ford Focus Electric. O počtech pronajatých Honda Fit EV snad už ani nemá cenu se zmiňovat, stejně tak Coda Automotive nezveřejňuje počty prodaných elektromobilů.

Zbývá tedy Tesla Motors. Podle toho co víme, tak automobilka nedávno dosáhla své cílové mety: vyrábí 400 elektromobilů Model S týdně. Zároveň se nedávno objevily výpočty, podle kterých v roce 2012 vyrobila 3383 elektromobilů.

galerie: Tesla Model S
Tesla Model S Tesla Model S Tesla Model S

To dává velmi slušnou šanci, že v lednu 2012 se automobilce Tesla podařilo vyrobit a prodat něco mezi 1200 až 1600 elektromobily Model S. Zároveň to znamená, že Model S se tak stal nejprodávanějším elektromobilem v uplynulého měsíce.

Dokonce lze Model S nejspíš označit i za obecně nejprodávanější elektrické auto do zásuvky (plug-in), protože na počet 1200 nedosáhly ani Chevrolet Volt, Toyota Prius plug-in hybrid nebo Ford C-MAX Energi. A už vůbec ne Fisker Karma. Škoda, že se tím Tesla (zatím) nechce oficiálně chlubit.

One Comment on “Tesla Model S – nejprodávanější elektromobil v lednu 2013”

Napsat komentář