Tesla má další ocenění Auto roku, chystá trucky a robotická auta!

Jan Horčík - 14 Listopad 2012

Tesla Motors se v posledních týdnech a měsících neuvěřitelně dere kupředu. Naplno rozjíždí výrobu elektromobilu Model S a chystá další nová auta. Vedle toho si ale výjimečný Model S získává také přízeň motoristických médií. Magazín Motor Trend mu udělil cenu Auto roku 2013.auto elektromobil Tesla Model S

Tesla Model S v červeném provedení
foto: Tesla Motors

“Když jsem se doslechl, že Tesla Model S získal cenu Auto roku magazínu Motor Trend, byl z toho dvojitý nadhlavníkový high-five s Georgem Blankenshipem [vice-prezident Tesla Motors],” svěřil se Elon Musk, šéf Tesly, v rozhovoru magazínu Motor Trend.

Jde už o druhé několikáté podobné ocenění v krátké době. Nedávno se stal Tesla Model S automobilem roku magazínu Automobile Magazine.

V krátkém rozhovoru pro Motor Trend pak Elon Musk zmínil, že kromě elektrického SUV Model X, elektromobilu pro masy (který on osobně považuje za nejdůležitější) a elektrického sporťáku (který se pravděpodobně bude jmenovat Tesla Model R) má také nápad na elektrický truck!

Motor Trend v vychází od roku 1949 a Model S je prvním autem na elektrický pohon, které ocenění získalo. Musk podle svých slov vnímá ocenění jako bod zlomu ve vztaku k elektrickému pohonu.

Zároveň si myslí, že toto ocenění přinutí ostatní automobilky zamyslet se nad mnohem silnější iniciativou v oblasti elektromobility.

“Jsem nadšený přípravou celé řady vozů, které pokrývají široký záběr spotřebitelských zájmů a potřeb. Myslím, že bude zajímavé dělat , která řídí sama. Možná v tomto směru budeme spolupracovat s Google, který sídlí tady nedaleko v Křemíkovém údolí,” řekl doslova v rozhovoru.

A dodal, že zakladatelé Google, Sergey Brin a Larry Page jsou jeho dlouholetými přáteli a že by bylo skvělé s nimi pracovat. Dovolujeme si souhlasit.

MotorTrend.com
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele honza.t

Tesla auto snů.Jestli tohle není revoluce tak nevím ?
Ps: Je toho plné YOU TUBE
Kde na to vzít a nekrást?
Tesla na Slovensku (Bratislava -Nitra)
http://youtu.be/e31UhSCi5C8
Tesla Model X
http://youtu.be/u0I7dByeTt4
http://youtu.be/Pi-rRhl3mf8
http://youtu.be/EHLsvV4kgEI
http://youtu.be/A65K65li0kU
http://youtu.be/S3OMkY0g9WM
http://youtu.be/Vvqj7egMZMI
http://youtu.be/VUg-BZAR5ro
http://youtu.be/g-E31ExpWEo
http://youtu.be/L9SsUbBqOkY
http://youtu.be/agP9NVD9KjU
http://youtu.be/u4rJqm-AiPM
http://youtu.be/agP9NVD9KjU
http://www.youtube.com/watch?v=AO7JYGNqRxM&feature=share&list=PL46FC75C00FA62FA9
http://youtu.be/xZjtw6iZISE
http://youtu.be/G9-78a_InBA
http://youtu.be/VSNXhHTLLIk

http://www.youtube.com/watch?v=AO9Rku_ZNeM&feature=rellist&playnext=1&list=PLE7343EBE667DF6E6

Obrázek uživatele Roman

No dobrý, koukám, že jsou pěkně rozjetí. A na ten truck v podání Tesla Motors jsem fakticky zvědavý.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tesle fandím!!!

Obrázek uživatele Jolinar

chyba v clanku hned na zacatku:
jedna se jiz o treti oceneni Auto roku 2013:
Yahoo! autos Car of the Year (link http://news.yahoo.com/2013-yahoo--autos-car-of-the-year--tesla-model-s.html) bylo prvni, Automobile Magazine Car of the Year (link http://www.automobilemag.com/features/awards/1301_2013_automobile_of_the_year_tesla_model_s/) bylo druhe a ted 3. a nejvyznamnejsi je MotorTrend (http://www.motortrend.com/oftheyear/car/1301_2013_motor_trend_car_of_the_year_tesla_model_s/viewall.html).

A mimochodem magazin Time o tom prohlasil ze to je jeden z nejlepsich vynalezu roku 2012 (link http://techland.time.com/2012/11/01/best-inventions-of-the-year-2012/slide/the-tesla-model-s/)...
Jsem docela zvedavy kolik oceneni jeste posbira :)

Obrázek uživatele Jan Horčík

Děkujeme za doplnění!

---

šéfredaktor Hybrid.cz


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů Circontrole-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?