Tesla má další ocenění Auto roku, chystá trucky a robotická auta!

Tesla Motors se v posledních týdnech a měsících neuvěřitelně dere kupředu. Naplno rozjíždí výrobu elektromobilu Model S a chystá další nová auta. Vedle toho si ale výjimečný Model S získává také přízeň motoristických médií. Magazín Motor Trend mu udělil cenu Auto roku 2013.

Tesla Model S v červeném provedení
foto: Tesla Motors

“Když jsem se doslechl, že Tesla Model S získal cenu Auto roku magazínu Motor Trend, byl z toho dvojitý nadhlavníkový high-five s Georgem Blankenshipem [vice-prezident Tesla Motors],” svěřil se Elon Musk, šéf Tesly, v rozhovoru magazínu Motor Trend.

Jde už o druhé několikáté podobné ocenění v krátké době. Nedávno se stal Tesla Model S automobilem roku magazínu Automobile Magazine.

V krátkém rozhovoru pro Motor Trend pak Elon Musk zmínil, že kromě elektrického SUV Model X, elektromobilu pro masy (který on osobně považuje za nejdůležitější) a elektrického sporťáku (který se pravděpodobně bude jmenovat Tesla Model R) má také nápad na elektrický truck!

Motor Trend v vychází od roku 1949 a Model S je prvním autem na elektrický pohon, které ocenění získalo. Musk podle svých slov vnímá ocenění jako bod zlomu ve vztaku k elektrickému pohonu.

Zároveň si myslí, že toto ocenění přinutí ostatní automobilky zamyslet se nad mnohem silnější iniciativou v oblasti elektromobility.

“Jsem nadšený přípravou celé řady vozů, které pokrývají široký záběr spotřebitelských zájmů a potřeb. Myslím, že bude zajímavé dělat , která řídí sama. Možná v tomto směru budeme spolupracovat s Google, který sídlí tady nedaleko v Křemíkovém údolí,” řekl doslova v rozhovoru.

A dodal, že zakladatelé Google, Sergey Brin a Larry Page jsou jeho dlouholetými přáteli a že by bylo skvělé s nimi pracovat. Dovolujeme si souhlasit.

MotorTrend.com

5 Comments on “Tesla má další ocenění Auto roku, chystá trucky a robotická auta!”

 1. chyba v clanku hned na
  chyba v clanku hned na zacatku:
  jedna se jiz o treti oceneni Auto roku 2013:
  Yahoo! autos Car of the Year (link http://news.yahoo.com/2013-yahoo–autos-car-of-the-year–tesla-model-s.html) bylo prvni, Automobile Magazine Car of the Year (link http://www.automobilemag.com/features/awards/1301_2013_automobile_of_the_year_tesla_model_s/) bylo druhe a ted 3. a nejvyznamnejsi je MotorTrend (http://www.motortrend.com/oftheyear/car/1301_2013_motor_trend_car_of_the_year_tesla_model_s/viewall.html).

  A mimochodem magazin Time o tom prohlasil ze to je jeden z nejlepsich vynalezu roku 2012 (link http://techland.time.com/2012/11/01/best-inventions-of-the-year-2012/slide/the-tesla-model-s/)…
  Jsem docela zvedavy kolik oceneni jeste posbira 🙂

Napsat komentář