Tesla chystá nové varianty elektromobilu Model S

Automobilka Tesla Motors vydala finanční zprávu pro 3. čtvrtletí kde mimo jiné potvrdila, že vyrábí přes 200 kusů elektromobilu Model S týdně. Šéf Tesly Elon Musk v následném konferenčním hovoru řekl, že příští rok uvede na trh několik nových variant tohoto elektrického auta.

Tesla Model S dostane příští rok nové varianty. Pochopitelně. Tehdy už má automobilka vyrábět kolem 20 000 kusů ročně. Všechny přece nemůžou být stejné!
foto: Tesla Motors

Elon Musk při konferenčním hovoru doslova řekl:

“Příští rok nabídneme několik dalších variant Model S, které budou myslím velmi zajímavé. Navíc se chystáme naplno pustit do Modelu X a začít s návrhem třetí generace elektromobilu, který bude určen pro masový trh.”

Jaké konkrétní varianty Modelu S má Musk na mysli pochopitelně zatím nevíme. Můžeme se ale jen dohadovat o kabrioletu, variantě 4×4 nebo dokonce verzi s ještě vyšším dojezdem než je aktuálních 480 km (tj. s kapacitou baterie přes 100 kWh).

Kromě zcela nových variant elektromobilu Model S chystá Tesla Motors také nové úpravy a doplňky na přání pro stávající verze. Ty vycházejí primárně z požadavků zákazníků a bude je možné zpětně objednat i do již zakoupených vozů.

Dva komentáře u “Tesla chystá nové varianty elektromobilu Model S”

Napsat komentář