Suzuki začalo testovat elektrickou dodávku Every

, japonská automobilka, která je 9. největším výrobcem automobilů na světě, se prozatím v oblasti a neangažuje příliš hlasitě. To se má ale brzy změnit. V začala testovat svou Suzuki Every s 100 km.   

foto: Wikipedia, Mytho88

Suzuki není v Evropě ani USA zdaleka ne tak známá značka jako třeba nebo (o srovnání s automobilkou by se dalo diskutovat, ale pořád jde o všeobecně známější brand než Suzuki).

Přesto, i Suzuki naskočilo na zelený vláček a chce být aktivní jak v oblasti , tak i . Konkurence je ale daleko vepředu. už před třemi měsíci ohlásilo, že má objednávku na 100 elektrických dodávek Minicab i-MiEV.

Suzuki teprve v Japonsku začíná testovat první prototypy své vlastní elektrické dodávky nazvané Suzuki Every. Ta má stejně jako dojezd 100 km na jedno nabití. Plně se dobije během pěti hodin z 200V zásuvky.

Suzuki Every, původně Carry, se vyrábí už od roku 1961. Jde o jednu z nejoblíbenějších mikrododávek v .

Dojezd 100 km vypadá pro dodávku v našich podmínkách jako nutné minimum. V japonské megalopoli jménem je to ale více než dost na celodenní provoz – tedy popojíždění z jedné ulice do další.

Elektrická verze váží o 200 kg více než ta poháněná spalovacím motorem. Přesto uveze stejných 250 kg nákladu. Zajímavé je, že samotné není určené pro výrobu.

Data získáná testováním chce Suzuki využít pro vývoj nových generací svých aut. V srpnu 2016 se totiž chystá otevřít Centrum pro vývoj technologií pro šetrná auta nové generace.

Jenže to je pět let vzdálená doba. Mezitím si , , , a další budou porcovat trh a je otázka kolik zbude na Suzuki, které na vlak zjevně naskočilo s velkým zpožděním.

Napsat komentář