Renault-Nissan a Daimler společně budou vyrábět baterie

Agentura přináší zprávu o tom, že automobilky a rozšíří společné partnerství v automobilovém . Nově chtějí začít spolupracovat v oblasti pro .   

Japonská část Renault-Nissan Alliance, tedy , už má na trhu několik měsíců svůj . Zatím se prodává pouze omezeně v , a , nicméně během letošního a začátkem příštího roku nás čeká celosvětová ofenziva .

Naproti tomu Daimler dosud v oblasti spíše vyčkává. Intenzivně sice testuje svá elektrická vozítka , a to i v , ale koncovým zákazníkům z řad běžných spotřebitelů však žádné nedodává.

Navíc Daimler na vývoji elektromobilů intenzivně spolupracuje s americkou automobilkou , ve které nedávno koupil 10% podíl. Spolu připravují mimo jiné Mercedes-Benz E-Cell třídy A. Kromě toho ale Mercedes nabídne elektrické dodávky i auta do města.

A nakonec je tu , který připravuje na brzké uvedení na trh hned několik modelů elektrických aut – např. , , či .

Trio zmíněných světových hráčů podle Reuters aktuálně intenzivně jedná o tom, že by francouzsko-japonská společnost vstoupila do společnosti Li-Tec, joint-venture Daimleru a firmy Evonik, které je zaměřené na vývoj baterií.

Renault a Daimler již spolupracují od dubna 2010, a to zejména v oboru jako je a . Už v té době se spekulovalo o tom, že obě automobilky by mohly začít spolupracovat také v oblasti elektromobilů, protože ve spojitosti s malým se to vyloženě nabízelo.

Proti nim stojí americké automobilky , a , které budou vyvíjet baterie pro elektrická auta společně s jihokorejským a německou skupinou . Nissan sám o sobě má navíc joint-venture s o jehož vstupu do Li-Tecu se údajně také jedná.

Napsat komentář