Hasiči v Paříži vyzkouší elektrické vozítko Renault Twizy

Elektrické jezdítko Renault Twizy si užívá celoevropský úspěch. Renault prodal už tisíce Twizy, zejméně v Německu. Provádí s nimi nejrůznější kejkle: věší je v galerii nebo připojuje k Eiffelově věži. Teď připravil speciální upravenou verzi pro pařížské hasiče.

Renault Twizy upravený jako hasičský záchranný vůz
foto: Renault

Malé elektrické vozy jsou ideální pro rychlé zásahy v centrech měst. O tom ostatně mají možnost se denodenně přesvědčovat i Pražané. Tamní záchranná služba využívá už dva elektromobily Smart ED.

auto Renault Twizy hasiči

foto: Renault

Těžko by se však mohl německý Daimler se svým elektrickým Smart ED prosadit v Paříži. Místo něj se příležitosti chopil Renault. Ve spolupráci s hasičským sborem připravil prototyp Twizy určený pro pohotovostní hasičské zásahy.

auto Renault Twizy hasiči

foto: Renault

Vozítko je určeno pro rychlou pomoc ještě před příjezdem hlavních “sil”. Zadní sedadlo původně tandemového vozítka tak bylo odstraněno, místo je využito pro záchranářské vybavení. Tj. dva hasící přístroje, dvě lahve s kyslíkem, hasičský oblek, helmu a balíček první pomoci.

Testy prototypu začínají právě teď a budou trvat osm měsíců. Cílem je využít upravené Twizy jako podpůrný vůz pro Paříž a tamní předměstí, plus při speciálních akcích jako jsou Vánoce, Nový rok a jiné svátky.

auto Renault Twizy hasiči

foto: Renault

Pařížská brigáda navíc přemýšlí o tom, že by dlouhodobě zřídila dokonce celou flotilu elektromobilů.

tisková zpráva

Napsat komentář