Oficiálně: GE objedná 25 000 elektrických aut, General Motors se radují

neboli oficiálně potvrzují, že nakoupí v průběhu dalších několika let celkem 25 000 . Nepůjde tedy pouze o čisté , ale především a . Radovat se může např. automobilka , od které vezme 12 000 kusů  

Do roku 2015 chce GE přeměnit minimálně polovinu své 30 000 na . Navíc jejich dodání nabídne i svým partnerům. Celkově tedy půjde o nákup 25 000 elektrických aut. Vše začne modelem Chevrolet Volt v roce , postupně budou přibývat další modely s tím, jak automobilky rozšíří svou nabídku (, , , a další).

GE se chce angažovat především v oblasti . Nedávno například firma představila svou . Tím, že nakoupí tisíce zásadně pomůže „nakopnutí“ celého průmyslu, který se tak bude moct spolehnout na nižší ceny díky hromadné výrobě.

Šéf GE komentovat chystaný krok slov: „Technologie elektrických aut je připravena a my jsme připraveni tuto transformaci začít společně s našimi partnery jako je GM a další.“ Dodal zároveň, že jeho firma vyrábí technologie nacházející se v každém kousku pro dobíjení elektrických aut. GE se nyní snaží transformovat své technologie směrem k tzv. (), které jsou dalším vývojovým stupněm energetických rozvodných sítí a dobíjecí stanice pro elektrická auta jsou jejich podstatnou součástí.

Díky GE tak může začít adopce elektrických aut v širokém měřítku. To bude znamenat další rozvoj inovací v této oblasti, zvýšení energetické bezpečnosti i a v průběhu času i snížení nákladů. GE to samozřejmě nedělá čistého altruismu. Podle propočtů by to firmě mohlo přinést až 500 mil. dolarů v ziscích během dalších tří let.

Napsat komentář