GE a Yves Béhar představují WattStation – dobíjecí stanice pro elektromobily

dobíjecí stanice - GE WattStation - Yves Béhar

Studio fuseproject slavného designéra Yvese Béhara a společnost GE představili dobíjecí stanici WattStation. Další kousek do pestrobarevné skládačky rozvoje světové elektromobility byl představen v San Francisku.   

GE požádalo Béhara o spolupráci v rámci iniciativy Ecomagination. Nabíjecí stanice je určena především pro veřejná místa. Je designována uživatelsky velmi přívětivě, jsou jednoduché a zajímavě barevně provedené.

Béhar i GE se shodně domnívají, že nás v příštích letech a desetiletích čeká díky elektromobilům zásadní proměna dopravního paradigmatu. S dobíjecími stanicemi se ve městech a podél silnic budeme setkávat čím dál tím častěji.

dobíjecí stanice - GE WattStation - Yves Béhar

WattStation pomocí LED světel jasně signalizuje zda je k dispozici (bílé světlo), plně nabitá (zelené), nabíjí (červené) nebo mimo provoz (žluté). Zároveň je vybavena smart grid technologií GE. Díky tomu údajně dokáže auto nabít během čtyř až osmi hodin.

S pomocí mobilního telefonu bude možné se stanicí spojit a zjistit její status. První dobíjecí stanice GE WattStation se začnou po Americe, Evropě a Asii objevovat během roku 2011. Kromě toho GE chystá také jejich verzi pro využití doma a v garáži.

GE

Napsat komentář