GE chce objednat až 45 000 elektromobilů!

Podle informací finančního týdeníku Bloomberg Businessweek chce společnost () de-facto nastartovat elektromobilový průmysl. A to tím, že si objedná desítky tisíc .   

GE dnes patří mezi největší světové korporace. Byla založena a zaměřuje se kromě jiného na energetiku a technologickou . Momentálně jí šéfuje Jeffrey Immelt.

Byl to právě on, kdo při svém projevu v před pár dny zmínil, že jeho firma se chystá v nejbližších dnech objednat „desítky tisíc“ . GE odhaduje, že z každého dolaru utraceného za by mohla získat příjem asi deseti centů.

Čistá energie a chytré sítě

Především díky tomu, že se angažuje v oblasti (), klasické , ale i (, solární elektrárny, ).

se během následujících pěti let chystá investovat 10 mld. dolarů do čistých energií. Včetně rozvoje přenosových soustav a jejich přeměnu v tzv. („inteligentní“ nebo „chytré“ ). Něco podobného zkouší v ve .

Kromě toho ale GE spolupracuje např. s americkým výrobcem na výrobě pokročilých jak pro energetiku, tak např. i či .

Kolik se vyrobí elektromobilů?

Vraťme se ale k objednávce 45 000 elektromobilů. Je toto číslo vůbec reálné? GE by nejspíše využila auta ve své vlastní rozsáhlé . To znamená, že půjde o nebo menší . V tom případě bude mít na výběr prozatím z , později možná a (ten se ale v zatím neprodává a údajně se chystá speciální verze pro americký trh).

Příští rok přibude , a nebo v oblasti malých . V oblasti malých aut to bude a .

Podle odhadů polského webu SamochodyElectryczne.org by mělo být letos vyrobeno ve světě 15 000 sériově vyráběných elektromobilů. Příští rok už to má být 75 000 kusů a v roce 2012 ceých 150 000 kusů. V takovém pohledu už 45 000 elektromobilů pro GE nezní tak nereálně.

businessweek

Tři komentáře u “GE chce objednat až 45 000 elektromobilů!”

Napsat komentář