TNT Express doručí v Paříži více zásilek pomocí elektromobilů

Jan Horčík - 15 Říjen 2010

Společnost TNT Express France nasadila v  do provozu dalších 15 vozidel na . Pařížská se tak rozrostla o 12 tricyklů, dva Micro-Vett a dodávku značky . Francouzská nyní provozuje v deseti městech celkem 45 vozů s .   
elektromobily - elektro-tricykl TNT Paříž

TNT Express začala používat tricykly k doručování lehčích zásilek v Paříži již začátkem tohoto roku v reakci na neustále rostoucí hluk, a , které přepravu ve městech provází. Podle TNT obslouží pařížští na měsíčně 12 000 zákazníků a přepraví na 20 000 zásilek lehčích než 30 kg. Tricykl má přepravní kapacitu až 2 m3, nosnost je téměř 80 kg.

Pro přepravu větších zásilek bude TNT nově využívat dodávku značky Modec s užitkovou nosností 2 tuny a také elektromobily Micro-Vett s nosností 400 kg a 110 km na jedno nabití. Vzhledem k předpokladu 80 ujetých kilometrů a 50 doručených zásilek denně jsou tyto technické vlastnosti vozu plně dostačující.

Podle zákona přijatého v roce 2009 budou mít firmy ve brzy povinnost uvádět vliv svých služeb a produktů na . Každý zákazník tedy bude mj. informován o množství uhlíkových a dalších dopadech, které provází celý životní cyklus dané služby nebo produktu. Lze očekávat, že tyto údaje můžou výrazným způsobem ovlivnit trh.

elektromobily - Micro-Vett Fiat Fiorino

Společnost TNT se již dříve zavázala do roku snížit firemní index CO2, ve srovnání s rokem 2007, o 45 %. Index započítává z operací samotné TNT (tj. bez subdodavatelů) a zahrnuje emise , , , evropské letecké přepravní sítě, dlouhých letů a také budov. V následujících třech letech TNT například pořídí 3 000 .

Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-station