Google začíná mapovat znečištění ovzduší

Google s pomocí flotily svých (zatím) nerobotických vozidel mapuje města a krajinu po celém světě. Data pak využívá ve svých mapách a funkci Street View. Nově ale bude sledovat také kvalitu ovzduší.

Důležitým zdrojem znečištění ve městech je doprava, ale také energetika. Google vidí budoucnost v obnovitelných zdrojích.
foto: Google

Minulý týden ohlásila společnost Google nové partnerství s firmou Aclima. Díky němu budou vozy Google vybaveny senzory schopnými detekovat oxidy dusíku, ozon, pevné prachové častice a další polutanty.

Prozatím data nejsou veřejně publikována, ale brzy se stanou součástí nástrojů jako Google Earth a dalších z dílny Google. První testovací jízdy proběhly už v srpnu 2014 v americkém Denveru v rámci studie pro a EPA.

„Máme skvělou příležitost pochopit jak fungují a dýchají města, a to zcela novým způsobem za pomoci integrace mobilní senzorové platformy Aclima s Google Maps a vozy Street View,“ říká Davida Herzl, spoluzakladatelka Aclima.

Aclima díky těmto datům vytvořila podrobnou mapu znečištění ovzduší v Denveru v průběhu dne. Dalším velkým cílem je oblast San Francisco Bay Area. Google kromě toho ve spolupráci se spol. Aclima monitoruje také kvalitu ovzduší ve svých kancelářích.

tisková zpráva

3 Comments on “Google začíná mapovat znečištění ovzduší”

  1. Tak tohle je opravdu dobrá
    Tak tohle je opravdu dobrá zpráva. Jakýkoli nezávislý zdroj, který mapuje stav ovzduší je k nezaplacení. Oficiální stanoviska přichází pozdě, většinou až po kulminaci a krátkodobé výkyvy, byť hrozivé se většinou nedovíme vůbec. Jenom nevím, jak to chce Gooble zařídit, aby byl monitoring průběžný. To by museli nainstalovat například na taxi, nebo jiné vozy, které permanentně projíždí městy.

  2. Tak to jim nezávidím, to
    Tak to jim nezávidím, to je brzy někdo zažaluje za pokles hodnoty jeho nemovitosti či celého města, když ostatní online zjistí, v jakých sajrajtech se tam žije. Už nyní měli problémy, když tam vyfotili někoho, kdo třeba někomu chodil za ženou. Taky museli začít rozmazávat SPZ, z podobného důvodu. Jó za dobrotu na žebrotu.

Napsat komentář