eCarTec 2009 - jaká byla první evropská výstava elektromobilů?

Jan Horčík - 28 Říjen 2009

Ve dnech 13. až 15. října se v Mnichově uskutečnil první ročník veletrhu elektrické mobility eCarTec 2009. Zájem návštěvníků z řad laické i odborné veřejnosti byl překvapivý. Celkem se na eCarTec podívalo 11 000 zájemců, své stánky rozprostřelo na výstavišti 190 vystavovatelů. Ty největší samozřejmě patřily energetickým společnostem jako RWE, Vattenfall a Eon.  
eCarTec 2009
Největší zastoupení měla jednostopá vozidla - elektrické koloběžky, elektrokola, elektroskútry a elektrické motorky (cross i endura). E-max představil nový jednomístný skútr s vyjímatelnou baterií a integrovaným kufrem. Cena by se měla pohybovat někde kolem 2200 euro.

K vidění byla tyké pěkné plug-in hybrid přestavby sériových automobilů BMW X5, Fiat 500 nebo IVECO Daily. Mimo nich byly k vidění i čisté elektromobily, především sportovní auta s max. rychlostí do 130 km/h. Samozřejmým vítězem soutěže o nejlepší elektromobil se stal Tesla Roadster americké společnosti Tesla Motors.
eCarTec 2009
Příští ročník eCarTecu proběhne od 19. do 21. října 2010 na stejném místě. Doufejme, že zájem návštěvníků i vystavovatelů bude ještě větší, a především že bude k dispozici ještě mnohem víc výstavních exponátů.

fotografie: Martin Pavlíček, další najdete na Facebooku
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Toto má být článek/reportáž z výstavy???
Autor tam pravděpodobně (soudě dle informační hodnoty článku) ani nebyl a fotky? Ty jsou zřejmě stažené od náhodných návštěvníků z mobiních telefonů...
Elektrickým pohonům velmi fandím, toto je ale opravdu ztráta času pro čtenáře a ve výsledku i autora...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

nie lehota ale hodnota to mala byt - preto sa ja nepustam do pisania

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

ak by tu bol bodovaci system clankov, tento by bol jasny prepadak. z dvojdnovej vystavy absolutne ziadna vypovedna lehota. a fotky su na tom este horsie. fandim vam, ale taketo clanky tu nemaju co robit :(


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrole-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.