Policie v Hong Kongu využije elektromotorky

, bývalá britská provincie, se stává epicentrem elektromobility v Asii. Má k tomu dobrý důvod. Podobně jako další čínské metropole, i toto město dusí smog. Místní – se proto rozhodla jít příkladem a využít elektromotorky .

Hongkongská policie testovala elektromotorky Brammo několik měsíců, stejně jako další městské úřady, které si je nejspíš také pořídí.
foto: Brammofan

Oregonská společnost Brammo, kterou založil Craig Bramscher, se může těšit z první skutečně významné zakázky. Hongkongská policie se totiž rozhodla vyměnit všechny klasické benzinové motorky za elektrické.

Půjde o speciálně upravený model Enertia Plus LE pro rok 2012. Ten nabídne dojezd na jedno nabití až 130 km. Vychází z původního civilního modelu , ale je doplněn některými novými funkcemi, které využijí právě policejní složky.

Výhody elektrických motorek ve službách policie jsou zřejmé. V průběhu let ušetří policie značné finance na pohonných hmotách a údržbě. Navíc jsou nové motorky takřka nehlučné, takže zasahující stroje budou mít výhodu překvapení.

Hong Kong je regionálním finančním centrem, které určuje trendy v celé oblasti. Místní policejní oddělení už využívá například hybridní auta Toyota Prius. Elektromotorky jsou další součástí flotily, které pomůže ke snížení nákladů i emisí.

Brammo očekává, že až 25 % zakázek budou právě fleetové jako je tato. Mnoho municipalit dnes uvažuje o nahrazení benzinových strojů elektrickými, aby ušetřily na nákladech na palivo.

gas2.org

One Comment on “Policie v Hong Kongu využije elektromotorky”

Napsat komentář