Fiat investuje €700 mil. do nové výrobní linky pro elektromobil Fiat 500

Fiat Chrysler Automobiles (FCA) ve své továrně italském Turíně vybuduje novou výrobní linku pro elektromobily Fiat 500.

Automobilka Fiat Chrysler Automobiles plánuje vyrobit až 80 000 kusů elektromobilu Fiat 500 ročně. Výroba má začít ve druhém čtvrtletí 2020. Pietro Gorlier, COO FCA, navíc Reuters řekl, že kapacita se může v budoucnu navyšovat.

Pro FCA jde, stejně jako pro ostatní evropské automobilky, o logický krok vzhledem k pokutám, které Fiatu hrozí ze strany od roku 2020 za nedodržování průměrných emisních limitů.

Podle dat Bloomberg/Jato Dynamics by se mohly vyšplhat až na 3,24 mld. eur. V případě Volkswagenu je to dokonce 9,19 mld., PSA hrozí 5,39 mld. a Renaultu 3,57 mld. To je ten hlavní důvod, proč aktuálně všechny zmíněné automobilky plánují výrobu tolika nových modelů elektromobilů.

Nová investice FCA v hodnotě €700 mil. do výrobní linky pro elektromobily Fiat 500 je součástí velkého 5mld. investičního plánu pro Itálii.

Italsko-americká automobilka FCA nedávno rozčeřila vody, když během jediného týdne stihla ohlásit plánované spojení s francouzským Renaultem a zase ho odvolat. Údajně se o něm stále uvažuje, ale je třeba vyřešit budoucnost aliance Renault-Nissan.

18 komentářů u “Fiat investuje €700 mil. do nové výrobní linky pro elektromobil Fiat 500”

  1. No a bude to ten samý? To znamená s tou malou baterkou a bez
   No a bude to ten samý? To znamená s tou malou baterkou a bez DC nabíjení? Jako… čistě pragmaticky to není nic moc, je to malinké s malým dojezdem, uržitě jsou na trhu lepší. Ale zase, když to manželka viděla, líbil se jí a klidně by v tom jezdila. Na Peugeout Ion řekla, že je to hnusné 🙂 Takže kdyby za stejnou ceny byl 500e a Ion (ojetina), tak jako druhé auto by to u nás bylo jasné. A je úplně jedno, jaká to má omezení, to manželku nezajímá, stejně by se to nabíjelo skoro výhradně doma.

   1. Ja som tiez zvazoval medzi fiat500e a trojcatom. Fiat500e je
    Ja som tiez zvazoval medzi fiat500e a trojcatom. Fiat500e je pekne stylove auto s silnejsoim motorom a vecsou a kvalitnejsou bateriou ako trojcata.
    Trojcata nie su dizajnovy klenot, no maju 4 dvere a odveziu 4roch dospelych pri vecsich vnutornych rozmeroch a mensich vonkajsich rozmeroch ako fiat500e.
    Zadny nahon, DC nabijanie a vecsi razvor su bonusom trojciat navyse.

    1. To jo, čistě rozumově máte pravdu, samozřejmě. Ale pokud
     To jo, čistě rozumově máte pravdu, samozřejmě. Ale pokud by se jednalo o druhé auto do rodiny bez potřeby vozit 4 lidi, tak už je to jiné. A když takové auto bude jezdit opravdu jenom kolem baráku a na vše ostatní je k dispozici plnohodnotné spalovací auto… tak ta 500e nějaký smysl dává. Je to prostě pěkná stylovka. To máte jako třeba Mini Cooper. Taky je to drahé a jsou auta, která dávají větší amysl, ale přeci se to Mini prodává.

  2. „Nový Fiat 500 s elektrickým pohonem by měl přitom
   „Nový Fiat 500 s elektrickým pohonem by měl přitom zamířit do více prémiového sektoru a nabídnout zájemcům rozsáhlejší, luxusnější výbavu, kvalitnější materiály a podobně. Podle Fiatu tak projde malý model opravdovou transformací. Novinka taky použije zcela novou platformu vyvinutou koncernem FCA.“

   Tak to vypadá, že to přeci jen bude o něco lepší než stávající 500e. Akorát chybí info o baterve, dojezdu a nabíjení.

   Zdroj:
   https://www.autorevue.cz/fca-investuje-700-milionu-euro-do-noveho-fiatu-500-elektromobil-je-soucasti-vetsiho-planu

Napsat komentář