Google rozšiřuje svou flotilu elektromobilů

Společnost jede dále na zelených kolejích a rozšiřuje svůj vozový park o další ekologicky šetrné automobily. Děje se tak po dokončení instalace největší firemní na území . Do centrály firmy, tzv. Googleplexu v Silicon Valley v , bude dodáno 30 nových a  

foto: wikipedia.org

Společnost tvrdí, že díky inovacím a pokroku v odvětví je už nyní možné rozšířit firemní flotilu .

Když v roce 2007 zahájil iniciativu s názvem RechargeIT, nebyly v té době na trhu ještě žádné komerčně dostupné elektromobily. Proto společnost nakoupila několik vozidel , nechala je dovybavit bateriemi Hymotion od firmy a vytvořila si svůj mini park plug-in hybridů.

Tak začal zrod programu na sdílení vozů s názvem Gfleet, prostřednictvím kterého mohou zaměstnanci firmy využívat nízkoemisní firemní .

V otázce dobíjení firma Google spolupracuje se společností , která má za úkol nainstalovat 71 nových (level II). Společně se 150 level I, jich tak bude už více než 220 a dalších 250 je ještě v plánu postavit v blízké budoucnosti.

„Díky naší podpoře nových ekologických technologií pomáháme urychlit vývoj v tomto odvětví. My jsme však pouze jednou společností. Doufáme, že i ostatní firmy přemýšlejí o tom, jak zahrnout nové technologie do své vlastní ,“ píše technický ředitel programu Gfleet Rolf Schreiber na firemním blogu.

Podle slov společnosti je díky programu Gfleet do ovzduší ročně vypouštěno o 5 400 tun méně, než kdyby firma využívala automobily se .

Google není se svým postojem k elektromobilitě mezi firmami osamocen, avšak pro tuto chvíli zůstává na tomto poli králem.

Dva komentáře u “Google rozšiřuje svou flotilu elektromobilů”

    1. Dobrý den, v současné
      Dobrý den, v současné době jsou v ČR k dispozcii ke koupi pro jednotlivce elektromobily a (tedy v podstatě totožné modely). Pokud máte zájem o vozy Tesla, tedy pravděpodobně model , je nejbližší pobočka v Mnichově, kde vám rádi auto zarezervují. Pak je reálné datum dodání rok 2013. Případně je možné taktéž ze zahraničí (Portugalsko/Nizozemsko/Belgie apod.) dovézt , viz. náš skvělý článek Jak jsem kupoval elektromobil.

Napsat komentář