Google a ministerstvo energetiky podpoří další rozvoj elektromobility

spolupracuje s americkým ministerstvem energetiky na rozvoji pro . Oznámili to ministři energetiky a dopravy USA a v souvislosti s plánem na snížení dovozu ropy o třetinu do roku 2025.   


už před časem do své aplikace zapracoval zobrazení dobíjecích stanic v některých oblastech Spojených států.

Cílem spolupráce s americkým ministerstvem energetiky a dopravy je poskytovat tyto informace prakticky pro celé území . A to tak, aby byly aktuální a maximálně užitečné pro všechny řidiče.

To vše se děje v rámci programu Clean Cities (Čistá města), který byl spuštěn už v roce 1993. Za tu dobu ušetřil údajně podle propočtů ministerstva více než 3 mld. galonů benzinu.

Cílem celého snažení je dále napomoci nástupu elektromobility, a tedy výraznému snížení dovozu ropy do .

Je to právě dobíjecí infrastruktura – především dobíjecí stanice – a její dostupnost, která může výrazně postrčit v před rozvoj elektromobility v daném regionu nebo státu.

V USA se už od konce minulého roku prodává plug-in hybrid . Ten je možné dobíjet z nebo doma z běžné zásuvky. V letošním a příštím roce se navíc v USA začne prodávat celá řada dalších čistých elektromobilů a hybridů do zásuvky.

Související: 25 měst, která jsou připravena na elektromobilitu

Hlavní překážky v rozvoji pro jsou technologické. Je třeba sjednotit mnoho standardů a dát dohromady mnoho jednotlivých společností (výrobců , dobíjecích stanic, energetických firem) se zástupci místních samospráv. Právě tato schopnost spolupráce bývá ale americkým společnostem vlastní.

tisková zpráva

Napsat komentář