Elektromobil BMW i3 v prodeji od 16. listopadu 2013

Automobilka BMW podle britského magazínu Autocar potvrdila, že elektromobil BMW i3 se začne prodávat 16. listopadu 2013. Dodrží tak původně ohlášený termín vypuštění auta v roce 2013. BMW i3 bude přímo konkurovat vozům Nissan Leaf, Renault Zoe a dalším elektromobilům.

Elektrmobil BMW i3 Coupé Concept. Finálni verzi i3 automobilka BMW stále ještě neukázala. Pravděpodobně až letos na .
foto: BMW

Poté, co Audi aktuálně zrušilo znovuzrození Audi A2 v podobě elektromobilu je zpráva od BMW příjemným ujištěním o tom, že evropské automobilky elektromobilitu nevzdávají. Daimler má svůj Smart ED 3. generace, Renault uvádí Zoe a úspěšně prodává Twizy a další elektrická auta.

Pro BMW bude malé městské elektrické auto i3 prvním prvním modelem v nové řadě alternativně poháněných modelů “i”. Je možné, že kromě čistě elektrické verze se i3 objeví také jako E-REV, tedy sériový hybrid.

BMW i3 Coupe Concept BMW i3 Coupe Concept BMW i3 Coupe Concept

Cena elektromobilu BMW i3 by se měla pohybovat kolem 40 000 euro. Podle našich informací bude vůz dostupný také v ČR. Po něm by pak měl následovat sportovní plug-in hybrid .

3 Comments on “Elektromobil BMW i3 v prodeji od 16. listopadu 2013”

  1. Přeji jim aby měli hodně
    Přeji jim aby měli hodně zájemců, ale jestli chtějí konkurovat Leafu, tak by měli v první řadě zdvojnásobit kapacitu akumulátoru. Dlouho jsem nechápal proč ji nikde neuvádějí, pak jsem narazil na údaj 22kWh … to mi přijde na deklarovaných 160km dojezdu skutečně málo. Naštěstí Tesla už rozjela výrobu Modelu S naplno, takže kdo chce pořádný elektromobil už nemusí čekat na BMW.

Napsat komentář