Cena elektromobilu BMW i3 začne na 595 000 Kč

má být začátkem nové řady vozů s nesoucích označení „i“. BMW i3 nabídne dojezd 160 km, výkon 150 koní, max. rychlost 160 km/h a cenu údajně kolem 600 000 Kč.   
foto: Gmotors.co.uk

BMW i3, stejně jako celá řada i, bude intenzivně stavět na využití . Ta mají napomoct k výraznému , a následně tedy i (ať už či /).

BMW-i3-prototyp
foto: CarandDriver.com

chce ve své továrně v vyrábět ročně 30-40 000 vozů i3. Jedna z tamních linek byla totiž navržena čistě pro výrobu vozů řady i.

Technologie uložení baterií bude podobná, jakou BMW využívá u modelu plně elektrického Rolls-Royce 102EX. Na tom je dobře vidět, že BMW se vůbec nebojí intenzivně sdílet mezi jednotlivými svými značkami.

Elektrické BMW i3 údajně nabídne nezvykle velký úložný prostor 400 l, rozdělený mezi prostor za zadními sedačkami a pod přední kapotou.

karoserie z uhíkových vláken BMW i3
foto: BMW

BMW zároveň intenzivně spolupracuje se společností na . Cílem je začít s pilotním programem 3,6kW bezdrátových v červnu v a postupně tuto rozšiřovat do dalších regionů a na další trhy.

10 Comments on “Cena elektromobilu BMW i3 začne na 595 000 Kč”

  1. Na každý den postačí u
    Na každý den postačí u mě cca 60-70km, problém nastane při delší cestě 1x mesíčně cca 300-500 km dle situace(plně vytížen).A kupovat drahé EV a v zásobě mít na tu jednu delší cestu ropáka který tím že bude stát v garáži půjde rychle do kytek.Bohužel tak dobře se zas nemám živit dvě auta.

    Až bude dojezdová vzdálenost EV alespoň kolem 250km a po cestě nabíjecí stanice schopné do 30min připravit auto na další jízdu, potom rád přejdu na EV.

    Takže tímto žádám bohaté spoluobčany a firmy: kupujte EV a tímto počinem podpořte rozvoj EV a potřebné infrastruktury.

    Předem děkuji.

    1. Je to sice děsný, ale
      Je to sice děsný, ale bohužel skutečnost, bída s těmi dojezdy u 99% sériovek a přitom již amatéři (vyměněné baterie) mají větší dojezdy než sériové elektromobily (jsou vyjímky). Rozhodně jsou lepší baterie než co se osazuje v prvovýrobě, Na trh se již dostali lithium-sírové baterie s velkou hustotou v článku. Pokud by se používali do sériovek, nevidím problém s dojezdem přes 500 km na jedno nabití a současně s rychlonabíjením ze 400V zásuvky. Místo druhého spalovače bych koupil pořádné baterie a původní bych vyhodil ven, ty baterie vyjdou levněji než druhé auto. Pro mě by bylo nejlepší, kdyby se nové el.mobily kupovali bez baterií a sám bych si dal své podle potřeby. Sám mám sice svůj el.mobil, ale jen pro dva a rodina se nevejde, ale super na denní dojíždění do práce.

    1. Souhlasím s Vámi.V
      Souhlasím s Vámi.V současné době je elektromobilita stejně drahá jako fotovoltaika.A opravdu si ji asi jen tak někdo nepořídí.Stejně tomu ale bylo s prvními osobními počítači ze Slušovic nebo mobilními telefony.Stále tvrdím,že zatím tyto vozítka jsou dobré pouze pro dopravu do školy nebo zaměstnání,a v tom případě jen malé procento dojíždí denně dál než těch dvacet až padesát km.A pokud si poctivě spočítáte kolik by Vás stál provoz klasického skůtru na ujetí 6000km a kolik Vás stál provoz elektroskůtru tak není co řešit.-Faktem ale zůstává,že pokud se používání těchto pohonů nestane masovým tak těžko cena klesne.

      1. S rozvojem počítačů bych
        S rozvojem počítačů bych rozvoj baterií vůbec neporovnával. Kdyby vývoj baterií šel stejnou rychlostí, měli bychom dneska malý několikagramový ale současně několikamegawattový akumulátorek každý v kapse. Mám pocit, že počítače mají pro svůj vývoj stále mnohonásobně vyšší potenciál, než baterie.
        Neberte tuto poznámku nějak ve zlém, chci jen vyvrátit domněnku, že bychom se v brzké době mohli dočkat mnohem výkonnějších baterií (pokud samozřejmě nebude objevena zcela nová revoluční nechemická baterie).

Napsat komentář