Elektromobily od BMW ponesou značku i, první za dva roky

se nebojí, naopak. Už pár let víme, že pilně pracuje na malém městském elektrickém autě . Zároveň představila automobilka úžasný koncept , což bude . Oba vozy přijdou na trh v roce 2013 pod názvy BMW i3 a BMW i8.   


Automobilka si už v minulosti zaregistrovala značky od i1 do i9. Je tedy pravděpodobné, že řada se bude v budoucnu rapidně rozšiřovat. Modely i3 a i8 mají nicméně stát na pomyslných koncích celé řady.

elektromobily BMW i logoMegaCity, tedy BMW i3 bude malý čistý do města. BMW i8 neboli Vision EfficientDynamics má zase být plug-in hybridní sporťák bez kompromisů. Cokoliv mezi tím už bude mít „obroušenější hrany“.

Mimochodem, jedna z nejnovějších studií o vývoji trhu s elektrickými auty firmy TrendTracker hovoří o tom, že do roku 2050 by mohly jejich prodeje dosáhnout 30 milionů kusů. A to pouze v oblasti čistých elektromobilů na baterie.

Kromě ohlášení nové řady elektrických aut založilo BMW v také novou společnost BMW i Ventures. Jde o holdingovou společnost, která se má zabývat nadstavbovými službami pro auta, jako jsou např. aplikace pro smartphony.

První společností do které BMW i Ventures investovalo je My City Way. Ta nabízí stejnojmennou aplikaci pro telefony nebo , která uživatele informuje o veřejné dopravě, dostupném parkování, lokálních podnicích a podobně.

Napsat komentář