Rolls-Royce představí první luxusní elektromobil

Po měsících spekulací společnost Rolls-Royce potvrdila dokončení svého prvního luxusního elektromobilu. Jedná se o elektrickou verzi automobilu Phantom, který bude představen na nadcházejícím  

102EX známý také pod názvem Phantom Experimental Electric (EE), není prioritně určen pro komerční výrobu. Tento koncept byl vytvořen pro získávání informací důležitých k budoucímu rozhodování o pohonech na .

„Vyvinuli jsme první elektromobil na světě, jenž je určen pro ultra-luxusní segment. S tímto vozem budeme provádět výzkum s cílem ujasnit si, které alternativní technologie mohou být v budoucnosti pro vhodné,“ řekl generální ředitel automobilky Torsten Müller-Ötvös.

elektromobil Rolls Royce Phantom

Rolls-Royce vyrábí automobily představující vrchol luxusního motorismu určeného pro nejnáročnější zákazníky. S elektromobilem 102EX má společnost v úmyslu pečlivě otestovat reakce zúčastněných z řad veřejnosti a sdělovacích prostředků.

Je připraveno globální turné Phantomu EE, jenž bude probíhat na územích , Asie, Středního východu a Severní Ameriky. Prostřednictvím zkušebních jízd získá Rolls-Royce od zákazníků důležitou zpětnou vazbu.

„Musíme být přesvědčeni, že budoucí přinese autentický zážitek z jízdy našim automobilem. Zvolená technologie musí být tou správnou jak pro značku Rolls-Royce, tak i pro naše zákazníky,“dodal Müller-Ötvös.

V rámci příprav na debut v byly tento týden spuštěny webové stránky www.electricluxury.com, s cílem podpořit diskuzi na téma elektrických . Stránka bude rovněž poskytovat pravidelné aktualizace o probíhajícím testování 102EX.

2 Comments on “Rolls-Royce představí první luxusní elektromobil”

Napsat komentář