BMW i4 – větší brácha elektromobilu i3

elektrmobil BMW i3

Situace kolem nové řady i bavorské automobilky BMW je pořád trochu nejasná. BMW sice ohlásilo elektromobil a už před . Do dnešní doby se ale zároveň objevují spekulace o tom, že celou řadu zruší i o tom, že už plánuje další auta do rodiny – i4 a i5. Právě k první jmenovanému máme nyní podrobnosti.

Koncepty elektromobilu BMW i3 a plug-in hybridu BMW i8 bok po boku. Bude i4 něčím mezi?
foto: BMW

Vzhledem k tomu, že ani o BMW i3 a i8 není známo mnoho konkrétních informací, je minimálně odvážné spekulovat o dalších příslušnících vysněné rodiny “alternativců”. Co víme: BMW i3 bude malý prémiový elektromobil, zhruba srovnatelný s Nissan Leaf, ovšem cenou výrazně vyšší – až kolem $50 000. To je částka, kterou dnes s dotací v dáte za nejlevnější Tesla Model S. A to je sakra nějaké auto.

Podle magazínu PluginCars.com má být i4 prostornější než i3 a větší než Leaf. Pravděpodobně by se také mohlo jednat o sériový hybrid s tím, že auto bude mít malý spalovací motor (range extender, tedy rozšiřovač dojezdu).

Nutno dodat, že o také o BMW i3 se uvažovalo ve verzi s range entenderem (REx). Dokonce se ji podařilo v Německu při testování vyfotografovat. Je snad i4 jakýmsi vývojovým posunem i3 REx?

Magazín PluginCars.com dále spekuluje, že odhalení konceptu BMW i4 bychom se mohli dočkat už na letošním autosalonu v Los Angeles (30.11.-9.12.2012) a vyrábět by se auto mohlo kolem roku 2017, ale klidně už i v roce 2015. Jinými slovy prakticky kdykoliv a třeba taky nikdy.

Nakonec shrnuje Brad Berman z PluginCars.com několik faktů, které celkově vytvářejí dojem, že BMW i4 je skutečně spíš upravené BMW i3 s range extenderem (600 ccm benzinový dvouválec?), sportovnějším vzhledem a vyšší cenou. Nevím nevím jestli se BMW někdy něco takového podaří na trhu udat.

Napsat komentář