BMW i8 plug-in hybrid bude stát přes 100 000 euro

A není se čemu divit. S novinkou přišel magazín Automotive News. Na trhu se má BMW , unikátní sportovní hybrid vycházející z konceptu , objevit v roce 2014. Přesto se z jiných zdrojů šíří spekulace, že v BMW to s elektrickými auty není až tak horké, jak se zdá. Tomu ale příliš nevěříme.

Nikdo zatím netuší jak bude vypadat výrobní verze BMW i8 plug-in hybridu. Tohle je představa Sonnyho Lima.
foto: Sonny Lim

S pesimistickými informacemi týkajícími se elektromobility v rámci BMW přišel magazín Automobile. Poukazoval především na fakt, že původně BMW počítalo s prodeji v řádu desítek tisíc kusů ročně pro svůj elektromobil (na trhu má být v roce 2013) a kolem 10 000 kusů ročně pro plug-in hybrid BMW i8.

Podle nových informací magazínu Automobile ale manažeři BMW nyní uvažují údajně nad zrušením celého projektu řady “i”, protože vlády mnoha zemí údajně ustupují od pobídek (dotací) na nákup elektrických aut. Aktuálně významně zkrouhlo své elektrické plány Audi.

auto hybrid BMW i8 Spyder

galerie: BMW i8 Spyder
BMW i8 Spyder BMW i8 Spyder BMW i8 Spyder

Tyhle pesimistické spekulace nám ale připadají přitažené za vlasy. Především vzhledem k tomu jakou historii má dnes BMW v oblasti elektromobility (, ActiveE apod.).

Navíc, u příležitosti otevření prvního obchodu značky BMW v Londýně a zároveň u příležitosti blížících se automobilka aktuálně představila koncept luxusní verze elektromobilu BMW i3. Její interiér obsahuje dřevo, kůži a přírodní vlákna.

auto hybrid BMW i3

Nová, luxusnější verze konceptu BMW i3
foto: BMW
galerie: BMW i3
BMW i3 BMW i3 BMW i3

Proč by to dělala, kdyby chtěla celý projekt zrušit? Je možné, že plánované modely i1 (malé elektro-auto do města) a i5 (elektrická dodávka) budou mít zpoždění. Možná ani nevzniknou. Ale bavorská automobilka je stejně zatím ani oficiálně neohlásila a oba dosud stejně existovaly pouze v rovině spekulací.

Naopak BMW i3 a i8 jsou reálné koncepty či dokonce prototypy, které už bylo možné mnohokrát vidět na autosalonech po celém světě. Nevěříme proto, že to BMW s elektromobilitou nemyslí tak vážně, jak se dosud zdálo. Naopak, BMW a elektřina je pro tuhle prémiovou automobilku dokonalé spojení.

tisková zpráva

One Comment on “BMW i8 plug-in hybrid bude stát přes 100 000 euro”

  1. Na rozdil od autora clanku
    Na rozdil od autora clanku si myslim, ze to s tou elektrinou v BMW opravdu nemysli nijak vazne… „Funkcnich konceptu“ jsem uz videl dost a dost (nejen u BMW), proc by zrovna ted mely jit do vyroby? 🙂
    Samozrejme bych uvital pokud bych se zmylil, ta i8 vypada dost dobre 🙂

    EDIT: mozna to opravdu bude plug-in hybrid, ale „elektricke“ parametry budou stat za houby a el. motor bude spis na okrasu. Hlavni bude spalovaci motor s obrovskou prevahou…

Napsat komentář