BMW pracuje na nových autech i4 a i5

Bavorské motorové závody před časem odhalily první dvě z řady i. Šlo o městský a . Teď vyplouvají na povrch informací o dalších vozech řady – i4 a i5.

BMW představilo modely i3 a i8, nové vozy ze své alternativní šetrné řady nesoucí označení „i“, ještě před začátkem . Právě tam ale budou auta patřit k největším hvězdám.
foto: BMW

Podle informací magazínu AutoExpress.co.uk budou modely i4 a i5 využívat podobné karoserie z , které využívají už modely i3 a i8. Ty jsou velmi lehké, takže podstatně přispívají ke snížení spotřeby energie. Zároveň nové modely využití podobné pohonné systémy jako už ohlášené modely, jen poupravené pro konkrétní použití.

Podle informací britského magazínu Autoexpress bude dvoudveřová i4 založena na stejném podvozku jako malý do města i3. Nabídne ovšem sportovnější a dravější vzezření, má připomínat spíše kupé. K dispozici bude také range-extended verze s malým spalovacím motorem.

BMW i5 má proti tomu být sportovní limuzína podobná Sportback. Pohánět ji má stejný 1,5l tříválec jako BMW i8 a stejné elektromotory. Výkon ale bude nižší než v případě „osmičky“.

Napsat komentář