Autosalon Ženeva: proč chybí Tesla Model S? A kam vůbec směřuje Tesla?

Tesla Motors Simon Rochefort

Skromný stánek Tesla Motors na autosalonu v Ženevě představil jen starý dobrý Tesla Roadster. K vidění nebyl ani už ohlášený rodinný sedan Tesla Model S, ani žádné další plánované modely automobilky. Proč? Na to jsme se zeptali ředitele marketingu Simona Rocheforta.

Podle něj jsou na ženevském autosalonu očekávání nastavena příliš vysoko. „Každý tu očekává, že uvidí 100% funkční elektromobil,“ řekl Rochefort. „Bohužel, to zatím není případ Modelu S,“ dodal. Interiér je podle něj hotový teprve z 50%.  

Jedinou hlavní událostí Ženevy tak letos s ohledem na Tesla Motors zůstala marketingová spolupráce s TAG Heuer, výrobcem luxusních hodinek. Tesla představila speciální model svého Roadsteru, ke kterému dostanete unikátní luxusní hodinky a mobil od této značky.

Co se týká strategických partnerství, pochvaloval si Rochefort současnou spolupráci s Daimlerem. Ta spočívá v tom, že Tesla Motors dodává veškerou elektroniku pro Smart ED neboli elektrický Smart. Daimler zase vlastní 10% Tesla Motors.

Rochefort nastínil možnost budoucího rozvoje této spolupráce. Obě automobilky nyní hovoří o jejím rozšíření a je prý možné, že v budoucnu by se technologie Tesly mohla objevit v některých vozech Mercedes-Benz.

Co se týká budoucnosti Tesla Motors, prozradil nám Rochefort, že Tesla by si v průběhu let ráda vybudovala silné modelové portfolio sestávající ze sportovního auta (Roadster, jeho výroba má však být pozastavena), rodinného sedanu, ale například také malého auta do města (něco jako Smart?), dodávky či SUV.

Napsat komentář