Volkswagen Passat ujel 2456 km na jednu nádrž

Jan Horčík - 12 Říjen 2010

ujel na jednu nádrž 2456,872 km. Vytvořil tak nový v dojezdu na jednu nádrž u sériově vyráběného osobního automobilu, který je zapsán v .   
Volkswagen Passat BlueMotion

začal svou cestu v , ve městě Madison, hrabství Kent. Odtamtud jel na jih a poté zpátky. Za volantem seděl Gavin Conway z britského listu Sunday Times.

Pohon tohoto výjimečného automobilu zajišťuje 1.6l TDI motor o výkonu 105 koní. Podobně jako v případě modelů a , je i tento vybaven nejrůznějšími aerodynamickými úpravami, sníženým , systémem Stop/Start, delším zpřevodováním a s nízkým valivým odporem.

Do nádrže se mu vejde 77,25 litrů . Výsledkem cesty byla celková průměrná spotřeba 2,62 3,14 l/100 km. přitom bylo zatíženo nejen řidičem, ale navíc také navigátorem a videoreportéry. Auto sledovala celou dobu patrola z Guinessovy knihy rekordů, která rekord ověřila.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Mne to akosi nevychádza. Nádrž passatu má objem 77,25l. Passat prešiel 2456,872 km. Výsledná spotreba = nádrž x 100 : vzdialenosť a to mi vychádza 3,14 l/100km. Ak zoberiem výslednú udávanú spotrebu a udávaný počet prejdených km dostanem 64,37 l minutého paliva...
No nesedí mi to...

Obrázek uživatele Jan Horčík

Máte pravdu, správná hodnota je 3,14 l. Vycházeli jsme z britské tiskové zprávy, ale pro přepočet použili americké standardní míry (míle/galony), které se od britských liší.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Zaujimalo by ma, preco sa nikto v minulosti nepustil do vyroby nejakej mechanickej rekuperacie pre osobne auta. Dali sa tak usetrit miliony litrov ropy a riesenie by nemuselo byt tak draje. Mozno by na to stacila len vzduchova nadrz, podobna takej, aku pouzivaju kamiony na brzdenie privesov, samozrejme mensia a nejake jednoduche ovladanie k tomu. V dobe , ked sa vsetko ovlada elektromagnetickymi ventilmi by to nemal byt problem.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Hydraulický hybrid sa vyrába niekde v USA.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tak to je slušné - bude to tvrdá konkurencia pre hybridy.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Spotreba je to pekná, ale zaujímala by ma priemerná rýchlosť.

Obrázek uživatele Jan Horčík

Průměrná rychlost byla 75 km/h.

---

šéfredaktor Hybrid.cz


Nabíječky elektromobilů Circontrol10% sleva na produkty EVmotionVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.