Němci postaví proti Tesle Audi Q6 e-tron

Jan Horčík - 28 Květen 2015

Už koncem března byl potvrzen vývoj elektromobilu Audi Q6 e-tron. Na trh přijde v roce 2018 jako konkurence pro Tesla Model X.auto elektromobily Audi Prologue Allroad Q6 e-tron

Na autosalonu v Šanghaji se představil koncept Audi Prologue Allroad. Benzinový plug-in hybrid o výkonu 724 koní hodně napovídá, jak by mohla vypadat nová, plně elektrická Audi Q6 e-tron.
foto: Audi

Elektromobil Audi Q6 e-tron nabídne dojezd 500 km na jedno nabití (údajně dle přísného americkéh EPA standardu). Kromě budou jeho hlavními protivníky také plug-in hybridy BMW X5 xDrive40e a Mercedes-Benz GLE.

Auto bude podle Dr. Prof. Ulricha Hackenberga postaveno na stejném podvozku MLB jako Audi Q7 e-tron nebo chystané Volkswagen Cross-Blue (oba ).

Je jisté, že Audi Q6 e-tron nabídne také některé pokročilé autonomní funkce (robotickou jízdu), podobně jako technologie Autopilot v Tesla Model S a Model X.

, resp. jeho luxusní značka Audi, se mohla v oblasti elektromobility konečně hnout z místa díky vývoji v oblasti baterií. Dlouho diskutovaný model Audi R8 e-tron původně vůbec neměl být vyráběn právě z důvodu nízkého dojezdu. Teď je vše jinak.

Nová technologie baterií umožní koncernu Volkswagen a jednotlivým jeho značkám plnou elektrifikaci flotily. A právě vůz Audi Q6 e-tron by mohl jednou z prvních vlaštovek. Škoda, že teprve několik let po Tesla Motors.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Pokud se Audi nepřipojí k teslácké síti superchargerů, tak budou těžko Tesle konkurovat v kategorii aut s dlouhým dojezdem. Šance, že CCS nebo chademo někdy co do kvality a kvantity doženou superchargery mi nepřipadá reálná. To je jako kdyby se člověk rozhodoval, zda si koupí auto, do kterého lze tankovat běžným šlauchem (Tesla), nebo brčkem (Audi).

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

nejnovější CHADEMO láduje 100kW ...
stávající síť CHADEMO 50-60kW ...
TESLA jede 135kW, no je to 2x tolik pravda, ale u malých aut CHADEMO v dnešní podobě v pohodě stačí. U MODEL S málokdo jezdí nadoraz ...
Takže řekl bych že lepší 50kW CHADEMO než 5ti kolik 400V/32A/22kW :-) a SUPECHARGERY k hlavním tahům. Hlavně aby alespon to chademo v každým obchoďáku bylo, poněvadž dnes je problém tam najít i FUNKČNÍ 400V/32A AC ;-)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

no a 5ti kolík 400V/16A/11kW AC to už je vůbec vážně voničem ...
LEAF se dobije CHADEMO 50kW za 30 min pohoda, za to na 230V/32A/6kW to trvá 4h ...
kcc-hho.webnode.cz/supercharger/dobijeci-stanice/

VW so svojimi zdrojmi za 2 roky vie postaviť sieť rýchlych nabíjacích staníc po celej Európe a USA, ktorá bude 4-5x väčšia ako sieť superchargrov v 2018. Otázka je, či to urobia. Ja si myslím, že nie. Ale hovoriť o tom, že nikto nemôže poraziť teslu lebo nemá sieť superchargerov je nezmysel. VW plánuje celosvetovo investovať 85,6 mld EUR od 2015-2019 a ďalších 22 mld v Číne.
Za 1 mld v pohode postavia viac ako 3.000 superchargerov. Táto investícia by pre nich znamenala menej ako 1% plánovaných investícii.
Pre firmy ako VW GM a Toyota sú investície Tesly stále zanedbateľné. Ak by chceli, tak do 5 rokov majú plnohodnotné EV autá, fabriky na výrobu batérií a celosvetovú sieť rýchlo nabíjacích staníc a mohli by predávať milióny EV áut.
Lenže to by musel v týchto firmách niekto prijať rázne rozhodnutie, že sa ide tým smerom a pre nich je stále príliš veľké riziko, veď zarábajú dobre aj na benzínových autách a vedia, že to tak ešte bude ďalších 10 rokov, lebo nikto iný nemá dosť peňazí na to, aby v vybudoval infraštruktúru na výrobu 10 mil EV áut, čo by už pocítili aj oni.

Brčko výborný srovnání

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

S tím brčkem se mi to srovnání moc líbi to se vám povedlo!!!

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

pokud cena nebude za polovic co Model X tak ho bez sítě supercharger nechci :-)

Obrázek uživatele Jolinar

vuci Modelu X jen 3 roky spozdeni? Lepsi jak dratem do oka ze? :-D
S trochou stesti ale bude taky muset konkurovat Modelu 3. Nezbyva nez poprat hodne stesti...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

je tu drobny nedostatok, kym tesla ma za rovnaku cenu rychle nabijanie zdarma, audi ci ina nemecka produkcia v kolonii (sr, cr, ..) to ma v ramci dobrej vole, tazkych susnov, a dlheho cakania.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

co sa babe chcelo, to sa babe prisnilo

tie nikam nikdy nesmerujuce nerealizovane predrazene "sny" nemcov na cele s eu su uz dost smiesne. nech postavia tu megasolarku co slubili, smejdi.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jakou "novou" technologii baterií mají u Audi?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

z vesmiru im padol na hlavu mimozemsky artefakt.
necyklopedia.wikia.com/wiki/Vesm%C3%ADrni_%C4%BEudovia

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

speciální "papírovou"... protoze je zatim jen ve specifikacich na papíře.


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol