Tesla Model X: první fotky výrobní verze

Koncept elektromobilu Tesla Model X byl odhalen 9. února 2012, tedy před více než třemi lety. Od té doby se mohlo mnoho změnit, ale pro veřejnost nebyly odhaleny žádné podrobnosti. Teprve dnes, kdy se auto už už chystá na trh, se objevují první podrobnosti.

Kamuflovaný Tesla Model X v běžném provozu
foto: Simerjit Dhaliwal

Na veřejnosti se až dosud objevovaly pouze útržky informací z úst šéfa Tesly Elona Muska. Díky tomu víme, že druhá řada sedaček bude „velmi zajímavá“ a byla prý dokonce náročnější na vývoj než „sokolí dveře“ (falcon doors).

Model X

foto: Simerjit Dhaliwal

Kromě toho také víme, že třetí řada sedaček bude příplatková výbava podobně jako u , a že Model X bude mít klasická zpětná zrcátka místo původně zamýšlených kamer.

Model X

foto: Simerjit Dhaliwal

Finální vzhled a proporce nového, plně elektrického automobilu byly až donedávna velkou neznámou. Poprvě jsme si o nich mohli udělat lepší předastavu díky testování kamuflovaného Modelu X. A nyní také konečně přinášíme fotky z běžného provozu.

Model X

foto: Simerjit Dhaliwal

Model X

foto: Simerjit Dhaliwal

Ačkoli se pravděpodobně jedná o „betaverzi“ vozidla a stále má mnoho míst silně maskovaných, jsou již patrné změny v karoserii. Finální design by Tesla měla odhalit během pár měsíců, ne-li týdnů.

Model X

foto: Simerjit Dhaliwal

21 Comments on “Tesla Model X: první fotky výrobní verze”

     1. Myslím si že najmä jeho
      Myslím si že najmä jeho uchytenie o karosériu/podvozok aby pri prípadnom náraze zozadu nepoškodilo rám kde sú uložené batérie a pod. Náročnejšie isto bolo vhodne nadimenzovať chladenie batérií a motora aby nedochádzalo k ich prehrievaniu pri dlhšom ťahaní nákladov (napr. podobne ako pri MS pri okruhovom jazdení dôjde kvôli zohriatiu motora/batérie k obmedzeniu výkonu). Zaujímalo by ma tiež aký najťažší náklad bude môcť model X ťahať a ako veľmi to ovplyvní dojazd. Tak ale na to si budeme musieť počkať až do predstavenia finálnej verzie 🙂 .

Napsat komentář