Pasivní dům bezdrátově dobije elektromobily Daimler

Ivo Hradil - 28 Prosinec 2011

Společnost se plánuje v příštím roce připojit do projektu podporovaného německou vládou, jehož součástí bude i testování indukčního . Daimler pro tyto účely poskytne své upravené Mercedes Benz třídy A , druhou generaci Smart ForTwo a také Smart ebike.Pasivní dům v Berlíně

Takto si představují Němci pasivní domy budoucnosti. Domy jsou mimo jiné vybaveny i indukční nabíjecí podložkou pro elektromobily.
foto: Daimler

Cílem projektu, v němčině nazvaného "Effizienzhaus-Plus mit Elektromobilität", je vybudovat energeticky soběstačný dům, který vyrábí více energie, než sám spotřebuje. Dům bude vystavěn v a od března příštího roku v něm bude po dobu patnácti měsíců žít čtyřčlenná rodina.

bude vybaven a pokročilou technologií řízení spotřeby energie. Předpokládaný přebytek elektrické bude využíván pro dobíjení baterií elektromobilů nebo bude dodáván dále do elektrické .

Mercedes Benz třídy A E-Cell bude speciálně upraven pro možnost pohodlného bezdrátového . Pro tento účel bude garáž pasivního domu vybavena dobíjecí podložkou, nad kterou řidič s elektromobilem pomocí navigačního panelu jednoduše najede a automaticky dojde k dobíjení baterií.

Samozřejmostí bude i možnost nabíjení prostřednictvím elektrických kabelů na veřejných dobíjecích stanicích nebo skrze klasické elektrické zástrčky.

Navigační panelfoto: Daimler

Daimler pro účely testování, kromě elektromobilů třídy A E-Cell, dodá ještě upravený elektromobil druhé generace a . Každý člen rodiny tak bude moci využívat elektromobil v každodenních situacích běžného života.

Nejen Daimler má možnost zapojit se do projektu, ale připojit se mohou i automobilky , , , a . Každý z nich může poskytnout své elektromobily na tříměsíční testování.

Německá vláda chce tímto projektem dokázat, že je možné žít a jezdit s využitím udržitelných zdrojů energie, aniž by člověk musel činit jakékoli kompromisy.

 
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Dům nemůže být pasivní, to by nic nevyprodukoval. Jedná se samozřejmě o aktivní dům.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jako vtip dobrý.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Pokud to berete tak, že i u pasivního domu je možné dobíjet elektromobil z fotovoltaiky, tak ano, ale s pasivností domu domu tato možnost nemá zhola nic společného, protože to samé mohu dělat u jakékoliv obydlí, bez ohledu na technologii, která byla použita pro jeho výstavbu. Pokud dům vyrobí víc energie než sám spotřebuje, stává se domem aktivním a akumulátor elektromobilu je ideálním uchovávatelem těchto přebytků.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Aha, už jsem si doplnil vzdělání. Pokud má pasívní dům aktivní prvky, tak se z pasívního stane aktivní. To je pěkný protimluv. Myslím, že to není moc šťastné pojmenování pasívní - aktivní, hlavně z hlediska marketingu. Běžní zákazníci z toho budou trošíčku zmatení.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Pasivní domy v první řadě zabraňují ztrátám energií a teprve v druhé řadě energii akumulují např. prohříváním prosklenými prvky. Teprve přidáním dalšího velkého množství aktivních prvků např. fotovoltaických panelů se může z pasivního domu stát aktivní dům. Musí být zajištěna akumulace vyrobené energie nebo alespoň její odběr v době výroby a pak ještě částečné vrácení v době kdy výroba energie není možná (typicky v noci).

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicKariéra EVC GroupŘízení stanic pro elektromobilyProdej pneu 100% onlineŘízení stanic pro elektromobily