David Coulthard nadšený elektrickým sporťákem Mercedes-Benz AMG SLS E-Cell

David Coulthard, skotský pilot Formule 1 a vítěz 13-ti Grand Prix dostal pozvání svézt se v novém elektrickém sporťáku Mercedes-Benz AMG SLS E-Cell. Video v článku.   

Mercedes Benz SLS AMG E-Cell Mercedes Benz SLS AMG E-Cell Mercedes Benz SLS AMG E-Cell

Poněkud prkenné video natočil The Auto Channel. Jakkoliv je vtipné sledovat naaranžovanou předváděčku v garáži a poslouchat, jak se Coulthard snaží vyvarovat svého skotského přízvuku, celkové dojm z videa a především pak elektromobilu jsou parádní.

Potvrzuje to i samotný Coulthard, když v jeden okamžik říká: „Wow, zrychlení je úžasné. Je okamžité, přesto plynulé. To je mnohem víc, než jsem čekal.“ Slova chvály pro elektrické auto od jezdce Formule 1, to je balzám na uši.

Mercedes se dušuje, že úžasný sporťák Mercedes-Benz AMG SLS E-Cell začne vyrábět už za dva roky. Kéž by! Výkon 526 koní a zrychlení z 0 na 100 km/h během čtyř sekund, naprosto tichý chod a dokonalé vyvážení – který fanoušek sportovních aut by po něčem takovém netoužil?! Cena prý kolem 250 000 liber.

2 Comments on “David Coulthard nadšený elektrickým sporťákem Mercedes-Benz AMG SLS E-Cell”

 1. Konečně Mercedes s Plug-in
  Konečně Mercedes s Plug-in autem!
  Osobně nejvíc fandim Kalifornské Tesle a jejich novému modelu „S“.
  Naprostou katasrofu naopak spatřuji v dieselových osobních autech!
  Traktor na pole, co za sebou tahá pluh, nebo kamion vezoucí 25tun, tamn ještě naftovej pohon chápu, ale u osobních aut, nebo SUV převážejících většinou 120 kg živé váhy je to nesmysl.
  Navíc jsem přesvědčen, že místo vynakládání peněz na nejrůznější normy Euro3, Euro4, Euro5, Euro1000, nebo co já vím jaké ještě „Euro“, by byly mnohem lépe utracené peníze za vývoj elektromotorů a baterií.
  Kamarád si koupil BMW X-6 3,5D a je to hrůza!, po 150 letech vývoje automobilismu, na křižovatce nepříjemné vybrace do zadku a z loketní opěrky ruky, jako by tam byl zabudovaný vibrátor.A když jsem po 30kilometrech jízdy otevřel dveře, nebylo nic kromě příšerného kraválu slyšet, navíc dusivý zápach ze spálené nafty byl pro mě tou konečnou tečkou, totiž že diesel NIKDY!!!
  http://www.antidiesel.eu

Napsat komentář