Pasivní dům bezdrátově dobije elektromobily Daimler

Společnost se plánuje v příštím roce připojit do projektu podporovaného německou vládou, jehož součástí bude i testování indukčního . Daimler pro tyto účely poskytne své upravené Mercedes Benz třídy A , druhou generaci Smart ForTwo a také Smart ebike.

Takto si představují Němci pasivní domy budoucnosti. Domy jsou mimo jiné vybaveny i indukční nabíjecí podložkou pro elektromobily.
foto: Daimler

Cílem projektu, v němčině nazvaného „Effizienzhaus-Plus mit Elektromobilität“, je vybudovat energeticky soběstačný dům, který vyrábí více energie, než sám spotřebuje. Dům bude vystavěn v a od března příštího roku v něm bude po dobu patnácti měsíců žít čtyřčlenná rodina.

bude vybaven a pokročilou technologií řízení spotřeby energie. Předpokládaný přebytek elektrické bude využíván pro dobíjení baterií elektromobilů nebo bude dodáván dále do elektrické .

Mercedes Benz třídy A E-Cell bude speciálně upraven pro možnost pohodlného bezdrátového . Pro tento účel bude garáž pasivního domu vybavena dobíjecí podložkou, nad kterou řidič s elektromobilem pomocí navigačního panelu jednoduše najede a automaticky dojde k dobíjení baterií.

Samozřejmostí bude i možnost nabíjení prostřednictvím elektrických kabelů na veřejných dobíjecích stanicích nebo skrze klasické elektrické zástrčky.

Navigační panelfoto: Daimler

Daimler pro účely testování, kromě elektromobilů třídy A E-Cell, dodá ještě upravený elektromobil druhé generace a . Každý člen rodiny tak bude moci využívat elektromobil v každodenních situacích běžného života.

Nejen Daimler má možnost zapojit se do projektu, ale připojit se mohou i automobilky , , , a . Každý z nich může poskytnout své elektromobily na tříměsíční testování.

Německá vláda chce tímto projektem dokázat, že je možné žít a jezdit s využitím udržitelných zdrojů energie, aniž by člověk musel činit jakékoli kompromisy.

5 Comments on “Pasivní dům bezdrátově dobije elektromobily Daimler”

      1. Aha, už jsem si doplnil
        Aha, už jsem si doplnil vzdělání. Pokud má pasívní dům aktivní prvky, tak se z pasívního stane aktivní. To je pěkný protimluv. Myslím, že to není moc šťastné pojmenování pasívní – aktivní, hlavně z hlediska marketingu. Běžní zákazníci z toho budou trošíčku zmatení.

        1. Pasivní domy v první
          Pasivní domy v první řadě zabraňují ztrátám energií a teprve v druhé řadě energii akumulují např. prohříváním prosklenými prvky. Teprve přidáním dalšího velkého množství aktivních prvků např. fotovoltaických panelů se může z pasivního domu stát aktivní dům. Musí být zajištěna akumulace vyrobené energie nebo alespoň její odběr v době výroby a pak ještě částečné vrácení v době kdy výroba energie není možná (typicky v noci).

      2. Pokud to berete tak, že i u
        Pokud to berete tak, že i u pasivního domu je možné dobíjet elektromobil z fotovoltaiky, tak ano, ale s pasivností domu domu tato možnost nemá zhola nic společného, protože to samé mohu dělat u jakékoliv obydlí, bez ohledu na technologii, která byla použita pro jeho výstavbu. Pokud dům vyrobí víc energie než sám spotřebuje, stává se domem aktivním a akumulátor elektromobilu je ideálním uchovávatelem těchto přebytků.

Napsat komentář